У Харкові відзначили 10 років створення Харківського екзархату

2 квітня виповнилося 10 років з дня створення Харківського екзархату УГКЦ. У Катедральному соборі святого Миколая Чудотворця з нагоди ювілею було відслужену подячну Святу Літургію, яку очолив екзарх Харківський владика Василій у співслужінні із священниками екзархату.

«2014 рік був непростим в історії нашого народу, розпочалася війна, з’явилися нові виклики та випробування, тоді ж було створено Харківський екзархат, до якого увійшли три області: Харківська, Полтавська та Сумська», – сказав у своєму слові до присутніх владика Василій. Архиєрей зазначив, що за ці десять років екзархат пройшов різні випробування, одне з найважчих серед них – повномасштабна війна росії проти України.

«Завдяки тому, що був створений Харківський екзархат, збільшилась кількість парафій на східних теренах, побільшало священників, з огляду на це ми можемо зараз краще послужити людям, які потерпають від війни. Наші священники залишилися зі своїми громадами, моляться, просять у Бога благословення та заступництва, а також підтримують всіх, хто звертається за допомогою», – сказав владика Василій.

«Сьогодні ми дякуємо Богові за благословення, за те, що скріпляє усіх нас у цей нелегкий час. Ми дякуємо за дари, які Він зсилає на священників, монахів, монахинь, семінаристів та вірних екзархату. Просимо у Господа заступництва для кожного з нас, для українського війська та цілого нашого народу», – додав архиєрей.

Опісля богослужіння усі присутні мали можливість помолитися біля мощей святого Івана Павла ІІ, адже 2 квітня – день переходу до вічності святого Папи Римського.

Пресслужба Харківського екзархату УГКЦ

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *