Йорданські свята доповнили радісну атмосферу зимових свят – відгук про місії у Лозовій

Небуденними відбулися вихідні дні в місті Лозова Харківського екзархату. В продовження Різдвяних свят прийшли Йорданські, які прикрасили і доповнили радісну атмосферу зимових свят.

Вже другий рік поспіль мене щиро приймала родина о. Андрія та Галини Насінників, які активно працюють та розвивають греко-католицьку спільноту в цьому мальовничому Слобожанському містечку.
Цікавою та захоплюючою була зустріч з молоддю у Центрі соціальної згуртованості, де ми виготовляли святкові прикраси на Свято Йордану.
Цикл Йорданських богослужіннь було розпочато в суботу Літургією малим посвяченням води та просфор.
Ввечері спільно з вірними молився Велике повечір’я, опісля чого о. Андрій з привітальним словом, напередодні Дванадесятого празника, почастував присутніх смачними пампушками та запросив мирян до Святої вечері, яку в народі називають “Голодна кутя”.
Святкова Літургія Богоявлення зібрала велику кількість християн, які спільно розділили радість від свята Йордану. Опісля відбулося Велике посвячення води, яке знаменувало завершення Різдвяних та Йорданських свят. В привітальному слові о. Андрій зазначив: “Ісус Христос, Господь, який не має гріха, відповідно, не потребує очищення, прийнявши вигляд слуги, приходить на ріку Йордан до Івана Предтечі хреститися, щоби підкреслити важливість таїнства Хрещення, в якому людина очищується від гріхів і народжується для нового життя!”
На завершення отець зазначив: “Лише один раз в році, а саме 19 січня, вірні вітаються християнським привітанням “Христос Хрещається!” – “В ріці Йордані!” А потім до свята Стрітення – “Христос народився!” – “Славімо Його! ”
Душпастирські відвідини домівок вірних з Йорданською водою розпочалися відразу після завершення святкового водосвяття.
Очікування від поїздки до Лозової перевершили всі сподівання! Висловлюючи щиру подяку о. Андрію та Галині Насінникам за теплий та щирий родинний прийом, складаю молитву подяки Богу за гарно проведений час!

Повідомив бр. Микола Литвиненко

Івано-Франківська Духовна Семінарія  (VI курс)

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *