Владика Василій: Християнин – це той, який любить іншу людину

“Любов до Бога і до ближнього є тим шляхом, щоб осягнути Життя Вічне. Притча про милосердного самарянина розповідає, хто є нашим ближнім”, – сказав Екзарх Харківський Владика Василій у неділю 29 листопада у Катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця.

Владика Василій зазначив, що самарянин був язичником і виявив милосердя та любов до потребуючого чоловіка. “В теперішній час можна без перебільшення сказати, що ми мало зазнаємо один від одного любові та милосердя. Людство у технічному поступі, розвитку досягає щораз нових вершин. Але зростання духовного чомусь немає, бо людина шукає лише егоїстичної вигоди для себе”, – сказав Архиєрей. Екзарх Харківський підкреслив, що причиною людської байдужості є слабка віра, бо з віри виникає любов. Людина живе людськими переконаннями, а Господь дивиться на це зовсім по-іншому. “Бог є любов, Бог є джерелом любові. А любов виражається у тому, що ми дотримуємося Божих заповідей. Через виконання Божих заповідей людина залишається людиною, через порушення цих заповідей – вона втрачає зв’язок із Богом та людьми”, – додав Архиєрей.

Відчувши на собі Божу любов, людина здатна любити іншу людину, проявляти милосердя до того, хто є в потребі. Навіть, якщо вона не отримає матеріальної вигоди, отримає щось набагато більше – Боже благословення. Так батьки мають виховувати своїх дітей. Християнин – це той, який любить іншу людину.

“Нехай Слово Боже, нехай це питання звучить в кожному з нас: “Що маю робити, щоб осягнути життя вічне?” На нього потрібно відповісти не лише теоретично, а цілим своїм життям”, – побажав Владика Василій.

Пресслужба Харківського Екзархату

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *