Храмовий празник у Катедральному соборі св. Миколая у Харкові

19 грудня, у день великого Чудотворця святого Миколая з Мир Лікійських, храмове свято відзначали парафіяни Катедрального собору св. Миколая УГКЦ, що у м. Харкові.

Щирими словами привітання та з короваєм зустріли парафіяни владику Василія, а також гостей, які прибули не лише з Харківщини, але й з Полтавщини та Сумщини.

На храмове свято прибув також Преосвященний Владика Степан, Екзарх Донецький, який очолив Святкову Літургію. Співслужили Архиєреям: парох храму о. Микола Семенович, о. Олег Рибчак та о. Віктор Мартиненко (Харків), о. Ігор Табака (Люботин), о. Андрій Буняк (Вільча), о. Андрій Насінник (Лозова), о. Олександр Дядя (Суми), о. Роман Валявка (Білики), о. Станіслав Б’ялковський (Деменки) та о. Володимир Раковецький (Полтава). Отець Йосиф Щур, ЧСВВ (ігумен Свято-Покровського монастиря з Покотилівки) уділяв Св. Тайну Покаяння.

У своєму пастирському слові Владика Степан розповів про життя святого Миколая, про його діла милосердя від дитячих літ і до сьогодення. Проповідник закликав наслідувати вчинки святого не лише в день його пам’яті, але ціле своє життя.

Після Св. Літургії усі присутні  привітали найперше о. Миколу з іменинами, а також усіх парафіян УГКЦ Харківського Екзархату, адже Катедральний собор – це найголовніша церква в Екзархаті, а свято цього цього храму – це свято цілого Екзархату.

На завершення Владика Василій та Владика Степан благословили вірних окропленням освяченою водою.

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *