Глава УГКЦ на похороні владики Мілана Шашіка: «Він був гідним наслідником апостолів»

20 липня 2020 року Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав взяв участь у похороні владики Мілана Шашіка, правлячого єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії. На похорон разом з Предстоятелем численно прибули владики Синоду Єпископів УГКЦ. У спільній молитві взяв участь також Екзарх Харківський Владика Василій.

«Ми прибули сюди, щоби провести в останню путь нашого брата новопреставленого владику Мілана», – сказав Блаженніший Святослав.

Він розповів, як одного разу подорожував автом разом з покійним владикою з нашої базиліки Святої Софії до собору Святого Петра в Римі, владика сказав спонтанно таку фразу: «Для мене життя – це Христос, смерть – це прибуток».

«Сьогодні ми сумуємо, бо ще так багато спільних планів ми не змогли зробити. Але коли вдивляємося в його постать, бачимо гідного наслідника апостолів. Бо ми знаємо, що єпископ – наслідник апостолів. А змістом, центральною думкою його апостольської проповіді було свідоцтво про те, що Христос воістину воскрес».

«Ми сьогодні хочемо подякувати владиці Мілану за всі навіть найменші моменти співпраці Мукачівської єпархії з Синодом Української Греко-Католицької Церкви. Ми сьогодні йому дякуємо, що так активно брав участь у роботі нашого Синоду. Дякуємо за те, що разом з нами був голосом українського народу перед могутніми світу цього, перед усією світовою спільнотою про болі і страждання України», – відзначив Глава Церкви.

Від імені всієї повноти Української Греко-Католицької Церкви Глава Церкви склав Мукачівській єпархії слова щирого співчуття і єдності у молитві. «Ваш плач, ваші сльози сьогодні відлунюють в серцях мільйонів греко-католиків українців по цілому світі. Ми маємо як греко-католики спільну історію наших страждань і переслідувань. Ми маємо спільну історію воскреслої Церкви тут на рідних землях. Ми маємо спільну місію як греко-католики України, яку ще маємо спільно сповнити», – вважає Предстоятель.

«Нехай владика Мілан на небесах буде нашим молільником і заступником, щоб ми кожен у своєму життєвому покликанні зміг сповнити своє завдання – бути свідком віри Воскреслого Христа», – насамкінець побажав Блаженніший Святослав.

Фото: mgce.uz.ua

Департамент інформації УГКЦ

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *