Нечисленна і в онлайн-режимі: як пройшла ювілейна 25-а Всеукраїнська проща до Зарваниці

Всеукраїнська проща до Зарваниці, яка минулими роками вирізнялася присутністю величезної кількості паломників як з України так із-за кордону, цього року пройшла набагато скромніше. Навіть у самій її назві з’явилося нове означення – онлайн проща.

Прощу очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. У молитовних заходах Блаженнішому Святославу співслужили Владики Синоду Єпископів УГКЦ, зокрема, Екзарх Харківський Владика Василій.

Отець і Глава УГКЦ, який нещодавно, з огляду на непрості епідемічні обставини, просив вірних залишитися вдома і брати участь у прощі онлайн, під час цьогорічного паломництва до Зарваниці подякував мирянам за те, що дослухалися до його голосу і пройшли дорогою до Зарваниці у приватний спосіб.

«Я хочу подякувати усім тим, які духовно єдналися з нами в молитві наживо через онлайн-трансляцію з різних куточків України і світу. Сьогодні ми за усіх вас, невидимо тут присутніх, приносили цю безкровну жертву Тіла і Крові нашого Спасителя», – сказав Архиєрей і додав: «Я хочу подякувати також усім, які транслювали це богослужіння, – державним телеканалам, нашому “Живому телебаченню”, усім операторам, режисерам, які зробили можливим широкий доступ до цієї духовної події».

Нечисленним паломникам, які прийшли до Зарваниці для участі в Божественній Літургії, Глава Церкви висловив свою вдячність за дотримання карантинних обмежень, зокрема, соціальної дистанції, використання масок та дезінфікуючих засобів.

В особливий спосіб Предстоятель подякував і організаторам прощі. «Я не знаю, чи є сьогодні в Україні, а то й у Європі, такий паломницький центр, який би так пильно виконував правила карантину, де всі, які приходять, справді, відчувають себе у безпеці. Я не знаю, чи інший такий паломницький центр сьогодні перетворився на центр просвітництва, який вчить людей новітніх необхідних правил безпеки і гігієни і так пильно зважає на безпеку і здоров’я прихожан», – сказав Блаженніший Святослав, звертаючись після Літургії до владики Василія Семенюка, архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського.

У своєму слові владика Василій подякував Блаженнішому Святославу та усім єпископам УГКЦ, представникам державної влади та усім вірним, які взяли участь у прощі, за присутність.

Пригадуємо, що 19 липня 2020 року відбулася ювілейна 25-а Всеукраїнська проща до Зарваниці, під час якої Отець і Глава УГКЦ посвятив Церкву і народ під покров Пресвятої Богородиці. З огляду на карантинні обмеження, паломники, які багатотисячним потоком прибували минулими роками до Зарваниці на прощу, цього року єдналися у молитві наживо через онлайн-трансляцію.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *