Глава Церкви презентував східним католицьким єпископам Європи діяльність Синоду Єпископів УГКЦ

8 вересня на Зустрічі східних католицьких єпископів Європи у Будапешті Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав презентував практичні аспекти діяльності Синоду Єпископів УГКЦ, зокрема в умовах коронавірусу.

Предстоятель зазначив, що УГКЦ, як одна зі Східних Католицьких Церков, живе і керується у своєму устрої принципами синодальності та колегіальності.

До Синоду Єпископів на сьогодні належать 53 єпископи із чотирьох континентів.

За його словами, Синод зазвичай відбувається раз на рік у встановлений час у першій декаді вересня в Реколекційному центрі Львівської архиєпархії (смт Брюховичі) або в іншому відповідному місті, попередньо визначеному Главою Церкви, за згодою Постійного Синоду. Якщо заплановано, що Синод проводитиметься за межами материнської території, то на це потрібна згода Апостольської столиці. Так, упродовж останніх років Синод відбувся поза межами України у Філадельфії, США (2007), Куритибі, Бразилія (2011), Вінніпезі, Канада (2012), Римі, Італія (2019).

Блаженніший Святослав звернув увагу на те, що пандемія коронавірусу на початку 2020 року внесла корективи в життя Церкви в усьому світі і унеможливила звичайний спосіб проведення Синоду Єпископів. Все ж, на основі рекомендацій, отриманих від Святого Престолу, Синод Єпископів УГКЦ зміг здійснювати свою діяльність у 2020-2021 роках у форматі онлайн-сесій.

Як підготовчий етап до пленарної сесії Синоду, упродовж першої половини 2020 року Синод провів три регіональні зустрічі для єпископів кожного з чотирьох регіонів:

1) США і Канада;
2) Південна Америка та Австралія;
3) Західна та Центральна Європа;
4) Україна.

На цих регіональних зустрічах обговорювалися відповідно три блоки питань: пастирського, канонічного та економічного характеру. Відтак наприкінці вересня 2020 року пройшла пленарна сесія Синоду Єпископів за участю всіх владик з України та поселень.

Повний текст доповіді Глави УГКЦ «Практичні аспекти діяльності Синоду Єпископів УГКЦ» читайте тут.

«У 2021 ми вирішили дещо удосконалити синодальне діяння, розподіливши пленарні засідання Синоду Єпископів на весь рік. Окрім того, у міжпленарний період проводимо регіональні онлайн-зустрічі за минулорічною схемою. Таким чином цього року Синод Єпископів проведе чотири онлайн-сесії, у яких візьмуть участь усі члени Синоду Єпископів, а також дві регіональні зустрічі», – розповів Глава Церкви.

«Ділимося з вами цими нашими напрацюваннями в надії, що і цей наш еклезіальний досвід, набутий і розвинений впродовж десятиліть, послужить і вам у вашій колегіальній і синодальній праці, – сказав Блаженніший Святослав, звертаючись до східних католицьких єпископів Європи, і додав: – З нашого боку будемо раді вітати вас на наших синодальних зібраннях та просимо про молитву за наших владик, за Синод Єпископів і за всю нашу Церкву».

Департамент інформації УГКЦ

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *