Екзарх Харківський взяв участь в освяченні храму Пресвятої Трійці Київської Трьохсвятительської Духовної Семінарії

16 вересня відбулось освячення  храму Пресвятої Трійці Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, яке звершив Блаженніший Святослав, Глава і Отець Української Греко-Католицької Церкви. В освяченні взяли участь єпископи з різних єпархій та екзархатів України та Європи: владика Степан (Меньок) екзарх Донецький, владика Йосафат (Говера) екзарх Луцький, владика Михайло (Бубній) екзарх Одеський, владика Василь (Тучапець) екзарх Харківський, владика Давид (Мотюк) єпископ Едмонтонський, владика Борис (Ґудзяк) екзарх Франції, Швейцарії та країн Бенілюксу, владика Богдан (Дзюрах) секретар синоду єпископів УГКЦ та архиєпископ Харківський та Полтавський Ігор (Ісіченко). Семінарійна спільнота мала честь приймати у стінах новозбудованого храму також багатьох ректорів, священиків, які приїхали з різних частин як України, так і цілого світу.

«Сьогодні здійснюються мрії великих Київських митрополитів, великих будівничих хранителів душі українського народу», – наголосив Глава УГКЦ. У 2010 році Блаженніший Любомир разом із нашими екзархами вирішили відновити цю древню семінарію. Першим кроком до цього було створення у Княжичах семінарійного передшкілля. А 2011 року духовний провід Церкви вирішив відновити повноцінну духовну семінарію для всієї Київської митрополії. Тож сьогоднішня Київська семінарія існує для того, аби «покликання із східних і південних теренів могли знайти дорогу до священства».

«Цей храм є серцем семінарії і найважливішою навчальною аудиторією. Бути богословом означає добре молитися, пізнавати Бога в особистому стосунку, в молитві до Нього», – сказав Блаженніший Святослав.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *