Екзарх Харківський відвідав музей Історії підпільної УГКЦ

Минулого року в УГКЦ відзначили 30 років виходу з підпілля. Це не багато і не мало, але у багатьох вірних і надалі залишаються в пам’яті ці страшні роки переслідування. Закриття храмів та монастирів, нищення богослужбового посуду, літератури, а найгірше, арешти, тюремне ув’язнення, виправно-трудові табори та позбавлення громадянських правд духовенства, чернецтва і мирян – все це пережила Церква завдяки вірі.

Преосвященний Владика Василій, Екзарх Харківський відвідав у с. Фитьків на Надвірнянщині (Івано-Франківська область) музей Історії підпільної Української Греко-Католицької Церкви.

Серед експонатів є речі, які належали отцям Чину Святого Василія Великого та підпільним єпископам, серед них: Симона Лукача, Івана Слезюка, Митрополита Андрея Шептицького, Григорія Хомишина, Єроніма і Якова Тимчуків, Софрона Дмитерка, Павла Василика та інших.

Ідея створення Музею належить о. Іванові Качанюку та о. Миколі Григоруку, котрі вирішили відновити пам’ять про страдницькі події історії УГКЦ у ХХ ст., зібравши і зберігши свідчення цих подій для майбутніх поколінь.

У музеї є також представлена етнографічна експозиція та виставка художнього промислу.

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *