Екзарх Харківський у храмі Святого Миколая Чудотворця благословив просфори на Святвечір

У неділю Святих Отців, Преосвященний Владика Василій після Святої Літургії благословив просфори на Святвечір.

Екзарх Харківський наголосив, що напередодні Різдва Христового, під час вечері, члени родини, що зібралися за столом, діляться однією просфорою на знак єдності в Христі.

 

Як споживати просфору під час Святої Вечері?
Після того, як сходить перша зірка на небі, за столом збирається родина. Перед самою Вечерею господар запалює свічку, і всі голосно моляться. Після молитви згадуємо тих, які з якихось причин не могли прибути, друзів, померлих, які відійшли з родини. А тоді дідусь або батько – найстарший у родині – підходить до кожного із посвяченою в церкві просфорою. Вона поділена на частинки за кількістю осіб і розкладена на тарілки з медом. Дідусь складає усім побажання та подає кожному кусочок просфори, вмоченої в мед.

Стараймося бути на Святій Вечері, щоби не втратити родинного зв’язку та через молитву й різдвяні традиції повніше пережити містерію народження Ісуса Христа, Сина Божого, нашого Спасителя.

Джерело

Варто додати, що кожен охочий може придбати просфору на Святу Вечерю у нижньому храмі Святих Апостолів Петра і Павла Катедрального Собору Святого Миколая Чудотворця УГКЦ міста Харкова.

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *