Екзарх Харківський взяв участь у Всеукраїнській прощі до Страдча на Львівщині

26 червня у День мирянина УГКЦ відбулася Всеукраїнська проща до Страдча на Львівщині. Святкові Богослужіння очолив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав. Архиєрейську Божественну Літургію разом із Предстоятелем Церкви служили владики Синоду Верховного Архиєпископства УГКЦ та численне священство біля підніжжя Страдецької гори, де в майбутньому має постати храм Страдецьких блаженних мучеників о. Миколая Конрада та дяка Володимира Прийми. У святкових богослужіннях також взяв участь владика Василій (Тучапець), Екзарх Харківський.

Цьогорічна проща до Страдчу була присвячена постаті Митрополита Андрея Шептицького з нагоди 150-річниці від дня його народження.

З нагоди Дня мирянина Блаженніший Святослав сказав, що «Мирянин – той, хто носить у собі живого Бога. Цей той, хто прийняв таїнство Хрещення і був посвячений Богові у таїнстві Миропомазання. Християни часом занурюються у сльози і страждання, але у своєму серці вони мають надію, яка походить не від людей, а від Бога. Християни – це ті, що належать до Христового священства, бо мають здатність приносити самих себе Богові в жертву».

 

Інформація : Страдч – це село недалеко від Львова, історія якого пов’язана з блаженними УГКЦ о. Миколою Конрадом та Володимиром Приймою.

Прийма Володимир — блаженний Української греко-католицької церкви, служив дяком і регентом в церкві с. Страдч.

Отець Микола Конрад — блаженний УГКЦ, в минулому парох с. Страдч. Був закатований більшовиками разом з дяком Володимиром Приймою у 1941 р. У червні 2001 р. папа Іван Павло ІІ визнав страдецьких мучеників блаженними УГКЦ.

 

Джерело: http://news.ugcc.ua/audio/glava_ugkts_u_stradch%D1%96_pro_poklikannya_miryan_miryani_nosyat_u_sob%D1%96_zhivogo_boga_74161.html

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1596273193957701&id=100007251062735

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B4%D1%87

 

 

 

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *