Екзарх Харківський: свято Воскресіння Христового відкриває безмежну Божу любов до кожного з нас

13115658_1604152196566679_1345141370_nХристос Воскрес!

«Чому шукаєте живого між померлими, його нема тут. Він воскрес!»

Жінки мироносиці йшли рано-вранці до гробу, щоб намазати мертве тіло Ісуса. Вони бідкалися, журилися, хто ж відвалить їм камінь важкий, щоб могли намастити тіло. Але коли прийшли – побачили, що камінь відкочений і почули голос ангела, який звістив їм, що Його нема тут: «чого шукаєте живого між померлими? Він воскрес». Жінки, які в цей час були настільки пригнічені, засмучені, які не знали, що ж буде дальше – Ісус помер, але, почувши ці слова та згодом побачивши і зустрівши Воскреслого Ісуса, ця їхня безнадія, ця їхня така загубленість скріпилася вірою в Христа, що Він живий, що Він Господь, що Він знову є разом з ними. І саме ця віра також додала надії в їхньому житті.

Саме сьогоднішнє свято Воскресіння Христового разом з цією вірою і надією відкриває для нас також величезну і безмежну Божу любов до кожного з нас, Боже милосердя до кожного з нас. Саме цей рік Вселенський Архиєрей Папа Франциск проголосив як Ювілейний Рік Милосердя Божого. І не випадково, щоби ще раз пригадати і наголосити вірним і всьому людству, що Бог є любов, Бог є милосердний, Він є разом з нами. Він не відвертається від людини, навіть тоді, коли ми загубились в житті і фактично відвернулися від Нього, Він ніколи не відвертається від нас. Він як цей добрий батько із притчі про блудного сина чекає і виглядає свого сина чи дочку. Він виходить на зустріч їм, Він обнімає їх, Він прощає їм всі їхні прогрішення і гріхи. Він також радіє тим, що мій син був далеко, згрішив, загубився і віднайшовся. Ось є правдиве і істинне обличчя і образ Бога.

Дорогі в Христі! Сьогодні ми також з вірою прийшли в храм, щоби прославити Воскреслого Христа. Хоча різні труднощі ми переживаємо в своєму житті, можливо, хтось в особистому житті якісь має труднощі чи родинному, але і ціла країна також переживає жахіття війни. Та в сьогоднішній день ми приходимо з вірою і надіємося з молитвою на Господа, що Він може все змінити, що Він не відвернувся від нашого народу, що Він також своєю благодаттю здатний цей смуток і безнадію перемінити на надію воскресіння і зміну життя. Сьогодні ми з вірою і надією звертаємося до Господа і просимо в Нього цього миру для нашого народу, щоб Він своєю благодаттю допоміг перемогти це зло і допоміг привести мир в наше життя. Ми віримо в Нього, надіємося на Нього і визнаємо Його також велике милосердя і велику любов до нас і нашого народу.

Отож, в сьогоднішній день Воскресіння Христового – Пасхи Господньої прийдімо, подібно як прийшли ті мироносиці разом з Апостолами, з вірою, надією та любов’ю і поклонімося живому Богові з радістю прославляючи Його: Христос Воскрес!

Проповідь Владики Василія (Тучапця), Екзарха Харківського у день Воскресіння Христового

1 травня 2016 р.Б.

м. Харків

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *