“Приходить час, коли правдиві поклонники будуть віддавати шану Господеві в дусі і правді”,- владика Василій у Неділю самарянки

У Неділю самарянки Кир Василій очолив богослужіння у Катедральному соборі Святого Миколая. У слові проповіді екзарх Харківський застановився над євангельською розповіддю про зустріч Сина Божого з самарянкою, а також подальший вплив діалогу зі Спасителем на її життя.

“З самого початку Христос не цурається цієї жінки, як інші, але свідомо веде з нею бесіду, аби привести її до віри в правдивого, істинного Бога”,  – зазначив єпископ. Саме зі слів Сина Божого самарянка врешті розпізнає, що Ісус – Спаситель. У подальшому вона свідчить про Христа в народі і стає каталізатором їхнього численного спілкуванням з Сином Божим. Щире свідчення жінки, яка навертається, стає запорукою її переміни, її спасіння. Жінка-самарянка відкриває, чим є Вода Життя, про яку їй розповідав Ісус з Назарету. “Церковне Передання припускає, що в подальшій історії християнства цю жінку ми знаємо святою Світланою”, – доповнив екзарх.

Владика Василій також акцентував на словах Спасителя про феномен поклоніння у правді й дусі. Як сказав єпископ: “Поклоніння у дусі і правді проявляється найперше у вірі, а згодом – у дії Святого Духа і правді Божій”.  Приклад такого богоугодництва можна сьогодні черпати з історії Святителя Миколая. Адже Святий  Єпископ з Мири Лікійської є близьким до Господа й по сьогоднішній день завдяки феномену великої віри й бажанню смиренно служити Богові у страсі й трепеті.

 

Пресслужба Харківського екзархату УГКЦ

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *