Документальний фільм «Капелани» доступний для перегляду в мережі Інтернет

Стрічка «Капелани» – спроба побачити війну в Україні очима священиків. Це чотири історії про тих, хто бореться за людські душі на передовій. У кожного з цих героїв свій шлях на схід. Робота над фільмом тривала понад рік. Географія зйомок – від Закарпаття до Донбасу, а також Польща, Німеччина та Франція.

«Слово «капелан» не самодостатнє. Бо капелан є завжди капеланом когось. Так, в’язничні капелани душпастирюють для в’язнів, медичні – для медиків і хворих, а військові капелани – це священики, які живуть для війська», – таку думку висловив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав 21 вересня післяпрем’єрного показу документального фільму «Капелани» в кінотеатрі «Україна» в Києві.

https://www.youtube.com/watch?v=8g7RetCoMHQ

На переконання Глави УГКЦ, фільм «Капелани», рівно ж як і служіння капеланів, є образом Церкви та її місця в суспільстві. «Ми, всі разом, є частиною єдиного великого мужнього народу. І цей фільм є кінострічкою про український народ, який з любов’ю в серці обстоює свою гідність, свободу та незалежність своєї країни і таким чином будує своє майбутнє», – сказав Блаженніший Святослав.

Лейтмотивом стрічки є паломницька подорож капеланів та військовослужбовців до французького міста Люрду. Щороку тут відбувається наймасштабніше військове паломництво. Тисячі солдатів з часів Другої Світової війни збираються аби разом молитися за загиблих побратимів та перепросити один одного за усі військові конфлікти. Цьогоріч в українській делегації молоді хлопці, які пройшли війну на Донбасі. Разом з солдатами їдуть капелани, які теж були на «передку». У Люрді серед розмаїття культур, мов та військових одностроїв народжується розуміння – у війні апріорі не може бути переможців.

Фільм створено при співпраці «Screen Media Ukraine» та «Живе Produktion». Режисер – Валентин Дігтяренко.

Департамент інформації УГКЦ (news.ugcc.ua)

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *