Для харківської молоді пройшов християнський табір у Польщі “Радіти разом”

З щирою душею і відкритим серцем пройшов в Польщі табір “Радіти разом” для дітей та підлітків Харківщини.

71 учасник та 9 виховників з Харківщини, які взяли участь у двотижневому дитячому таборі у місті Красноброді Замойського повіту Люблінського воєводства, щойно повернулись додому. Учасники відзначають, що правдива щирість поляків оточувала українців у кожному заході насиченої програми.

Польща від першого дня повномасштабного вторгнення приймала українців і всіляко допомагала їм. І нині, на п’ятнадцятому місяці жорстокої війни, їх пильність та увага щодо українців, які потерпають від російської агресії, не зменшилась.

Від самого початку табору з особливою відкритістю поставились тут до дітей з прифронтового Харківського регіону. Високий рівень організації програми: активний та цікавий відпочинок, пізнавальні екскурсії, зустрічі, різноманітні заходи — все це щоденно приємно вражало учасників табору. Та й відсутність сирен, повітряних тривог, вибухів та цілковито мирне життя було якось незвичним для дітей з Харківщини. Приємним були також різні подарунки таборовикам.

Варто додати, що супроводжувала дітей під час християнського табору сестра Олексія Погранична, голова Катехитичної комісії Харківського екзархату УГКЦ. За словами сестри Олексії, окрім культурної програми була також духовна: учасники табору вивчали християнські пісні, спільно ввечері молилися та ділилися емоціями від побаченого та почутого.

Як зазначає директор “Карітас Харків” отець Андрій Насінник, дітям був дуже потрібний подібний формат відпочинку, адже у таборі взяли участь не лише мешканці Харкова, а й ті, хто живе на деокупованих територіях.

“Багато дітей з харківського регіону пережили обстріли та окупацію, деякі з них нікуди не виїжджали з дому майже рік, тому дякуємо нашим колегам з польського Карітасу, зокрема, з Карітасу Замойсько-Любачівської єпархії, за те, що вони  підтримують постраждалих від війни”, – додав отець Андрій.

Пресслужба Харківського екзархату УГКЦ за матеріалами “Карітас Харків”

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *