Члени Синоду Єпископів УГКЦ розпочали робочі засідання молитвою до Святого Духа та складання присяги

1 вересня 2019 року розпочався Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви. Перед початком робочих засідань владики спільно помолилися Молебень до Святого Духа та склали присягу.

В інтерв’ю для пресслужби Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду, розповів: «Розпочинається Синод Єпископів Божественною Літургією, яку очолює Предстоятель Церкви у співслужінні з членами Синоду. Наприкінці Літургії зачитують Декрет скликання Синоду та урочисто проголошують його початок. Відтак у місці проведення синодальних засідань владики під проводом Блаженнішого Святослава служать Молебень до Святого Духа, призиваючи Його допомогу і світло для синодальних діянь. Наприкінці Молебню усі учасники та обслуговуючий персонал Синоду складають присягу про збереження синодальної таємниці. Далі до залу засідань з каплиці процесійно переносять книгу Євангелія, перед якою увесь час горить запалена свічка, — як знак присутності між нами воскреслого Спасителя».

Таким чином, наприкінці Архиєрейської Божественної Літургії з нагоди 50-ліття освячення прокатедрального собору Святої Софії в Римі Секретар Синоду Єпископів УГКЦ зачитав Декрет про скликання Синоду. Також в Декреті йшлося про те, що Синод триватиме до 10 вересня.

Відтак ввечері перше робоче засідання розпочалося із спільної молитви Молебню до Святого Духа. «Споглянь, всеблагий Владико, на рабів Твоїх, разом зібраних, щоб добровгодно звершувати їм упорядкування святої Церкви нашої — подай їм духа премудрості й розуму, вклади в серця їхні дух страху Божого, дух благочестя та ревності про славу імені Твого святого, огороди їх від усяких роздорів, спокус і поділів, щоб з’єднані союзом любові до Тебе, свого Владики, та один до одного, безперешкодно звершували діло служіння свого на збудування Церкви святої, як єдиного тіла Христового», — молилися владики.

Далі єпископи склали присягу про нерозголошення інформації щодо осіб, а також усього того, що може зашкодити Церкві. За традицією присягу зачитав найстарший за єпископською хіротонією присутній на Синоді владика. Це був владика Василь Лостен, єпископ-емерит Стемфордської єпархії.

Присягу про нерозголошення таємниці склали також священники та семінаристи, які під час Синоду виконують секретарські та організаційні функції.

Усі інші загальноцерковні питання, за словами Секретаря Синоду, будуть надбанням вірних. «Адже Синод не є якимось закритим зібранням. Це зібрання людей, яким доручено провід у Церкві і які хочуть якнайкраще послужити Церкві та людям», — запевнив владика Богдан Дзюрах.

Після молитви до залу, де відбуваються сесійні засідання, урочисто було внесено книгу Євангелії та розпочалося перше робоче засідання. За традицією, свічку та Євангеліє несли наймолодші за єпископською хіротонією владики — Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії, та Андрій Рабій, єпископ-помічник Філадельфійської архиєпархії.

Нагадаємо, цьогоріч Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви впродовж 1–10 вересня відбувається у Римі, а саме в Українській папській колегії святого Йосафата.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ
synod.ugcc.ua

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *