У Полтаві стартував курс лекцій з подружньої етики
З початком Нового року у Полтаві з 11 січня 2015 року Божого в одній з бібліотек міста знову стартував цікавий курс лекцій з подружньої етики, який провадить полтавський священик отець Максим Кролевський для вчителів, педагогів та для людей різного соціального статусу. Але цьогоріч такий курс лекцій має особливе забарвлення, оскільки складається з двох частин. У першій з них священик торкається морально-етичної проблематики стосунків між чоловіком і жінкою, хлопцем і дівчиною та їх побудови на основі християнських принципів моралі та засад Вселенської Церкви.
У сьогоднішньому суспільстві, в якому всі ми живемо, на жаль, мало приділяється уваги тому, щоб ознайомити людей, особливо молодих, з правильною побудовою стосунків між хлопцем і дівчиною, між чоловіком і дружиною. А навіть якщо таке ознайомлення і відбувається, то дуже часто подається «викривленим» та таким, що не відповідає ні християнським цінностям, ані людській гідності. Звідси і сумна статистика розлучень, яка показує, що понад 50% подружніх пар за роки незалежності розлучилися, а більшість з тих, що живуть у шлюбі, на жаль, не завжди можуть сказати, що є щасливими. Тому ціна питання на сьогодні є дуже високою.
«Сьогоднішні ЗМІ, — зауважив отець Максим, — дуже часто описують любов між чоловіком і жінкою як звичайну насолоду, якусь втіху чи приємність, тобто, щоб „мені“ було добре. Але що є правдивою сутністю любові? Любити іншу людину означає бути готовим і бажати жити все життя задля добра і щастя цієї людини. Любов у своїй суті є жертвенна, любити іншу людину — це готовність іти на зустріч завжди „твоїм“ інтересам, любити іншу людину — це є готовність робити щасливою цю особу впродовж цілого „мого“ життя, докладаючи зусиль. Любити іншу особу означає робити все, щоб їй було добре зі „мною“, бо наше власне життя набирає сили, збагачується і розвивається, коли даруємо його іншим, а слабне, стає на шлях деградації тоді, коли живемо лише для себе, для власної вигоди та егоїзму».
А друга частина містить у собі повністю екологічний блок, де душпастир подає цілий спектр екологічних порад для сімейного побуту та висвітлює спосіб їх реалізації у рамках української родини. “За допомогою імплементації простих щоденних екологічних правил – за словами о. Максима – в наших родинах ми можемо досягти багато корисних речей, з одного боку ми можемо чисто по-людськи, по-християнськи відповідально поставитися до природніх ресурсів, навколишнього середовища, до природи, до Богом створеного світу, а з іншого боку можемо досить сильно заощадити сімейний бюджет, а заощадженні кошти спрямувати в інші ділянки для розвитку нашої родини”. Особливо в сучасних обставиних з огляду на актуальну необхідність економії енергоносіїв у нашій державі та християнський обов’язок раціонального використання природних ресурсів, кожен з нас повинен усвідомити власну відповідальність за свій власний дім та за майбутній розвиток та становлення Нашої Батьківщини. Тому змінювати нашу екологічну свідомість ми повині починати від себе самих, від свого дому та від своїх родин. І чим скоріше прийде така зміна, тим швидше ми отримаємо європейський рівень життя.
Також священик розповів про ефективність світлодіодних ламп, про теплоізоляцію помешкань, як заощаджувати на енергоносіях та природних ресурсах.
Прес-служба парафії Пресвятої Тройці УГКЦ у м. Полтава