16–17 березня відбувся робочий семінар про комунікацію на основі пасторальної моделі Католицької акції

16–17 березня 2019 року в Патріаршому домі у Львові проходила зустріч лідерів мирянських спільнот УГКЦ, яка мала на меті обговорення перспектив поглиблення участі мирян в житті і місії Церкви, зокрема в дусі мирянського руху Вселенської Церкви, відомого під назвою «Католицька акція».

Зустріч стала певного роду продовженням ІІІ Всецерковного з’їзду мирян, який проходив у Києві 3 листопада 2018 року. До неї долучилися лідери із єпархій та екзархатів УГКЦ в Україні. Тренінг розпочався із історичного огляду формування КА часів митрополита Андрея Шептицького на теренах Західної України, лекцію провів брат Мар’ян Цибрівський.

“Суть семінару в тому, щоб ознайомитися з різними моделями комунікації, особливо взяти за основу душпастирську модель Католицької акції, яка є найбільшим і найдавнішим мирянським рухом в Церкві”, – розповідає о. Василь Білаш, голова Комісії у справах мирян УГКЦ. – Цей рух підтримували всі Папи. Тож ця пасторальна душпастирська модель є для нас доброю нагодою продовжити нашу стратегію “Жива парафія”, яка є теоретичною моделлю і потребує певної методології втілення. А для того щоб втілити стратегію “Жива парафія”, варто не тільки “оживити” парафії, а й вибудовувати комунікації між різними структурами Церкви та бути спроможними діяти у суспільстві”.

В суботу, 16 березня лідери знайомились із сучасними інструментами та методами комунікацій в межах однієї системи та її взаємодії всередині та назовні (тренер LvBS Влодко Хіцяк). Після презентації о. Василя Білаша (голови Комісії у справах мирян УГКЦ) про Пасторальну модель комунікації, формації і служіння мирян КА та сучасний стан служіння мирян в УГКЦ лідери спільнот розпочали розробляти модель комунікативної системи між мирянськими рухами на різних рівнях (парафіяльний, деканальний, єпархіальний та всецерковний) та співпрацею із ієрархічними структурами УГКЦ. Мозковий штурм проводила тренерка та фасилітаторка п. Ксеня Ємшина.

У неділю, 17 березня лідери мали надзвичайну радість на Архиєрейській Літургії слухати Слово Боже та проповідь з уст преосвященного владики Богдана Дзюраха. Надихаюче слово владики, звернене до лідерів, було саме про покликання і місію мирян. Преосвященний Владика подякував мирянам за те, що вони почули цей поклик і радо відгукнулись, бо «Багато бо покликаних, але вибраних мало» (Мт. 22, 1-14).

Найперше владика Богдан (Дзюрах) розповів про універсальну формулу трьох «П»: покликання-побачення (зустріч)-післанництво. Та пригадав, що важливе завдання мирянина і лідера – це особиста, глибока, щира і вчасна молитва, щоб усі справи свої розпочинали з молитви, читання Слова Божого, “Без Мене ж ви нічого чинити не можете.” (Йо 15:5). Провідники спільнот мають розуміти, що перебувати потрібно в Божому Дусі і все робити з молитвою, вершиною молитви є Євхаристія. «Спільно моліться на Літургії та очищуйте своє серце у сповіді. Кожен провідник спільноти має мати власного духівника. Не довіряйте собі – довіряйте Богу і зі смиренням просіть Божого Світла».

“Після ІІІ З’їзду мирян УГКЦ віряни продовжують працю над апостолятом мирян нашої Церкви. Тож вони мали робочу сесію, на якій підготували певну душпастирську модель, а пропозиції щодо назви моделі ми готуємо на Синод Єпископів, Предстоятелю і Патріаршій курії. Оскільки зараз Робоча група стратегії “Жива парафія” передає повноваження на Патріаршу курію, то ми зразу пропонуємо від мирян певну модель і бачення такої співпраці”, – стверджує о. Василь Білаш, голова Комісії у справах мирян УГКЦ.


Довідка:

Католицька акція – це міжнародний рух мирян католиків, які ставлять собі за мету духовне і моральне відродження секуляризованого суспільства, працю з дітьми та молоддю у сфері освіти і катехизації, а також працю із дорослими, об’єднаними у парафіяльні спільноти, а також у професійні спілки, асоціації та союзи, що діють у суспільстві. Мирянський рух під назвою Католицька Акція в Європі виник в Італії як відповідь мирян на антирелігійну пропаганду.

За матеріалами:
https://www.facebook.com/laityugcc
http://news.ugcc.ua 1 | 2

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *