Владика Василій, Екзарх Харківський очолив урочистості з нагоди празника священномученика Йосафата у Вільнюському василіянському монастирі

З благословення Блаженнішого Святослава Глави і Отця УГКЦ Владика Василій, Екзарх Харківський 11 листопада очолив святкування на честь Священномученика Йосафата, Архиєпископа Полоцького у храмі Пресвятої Трійці Василіянського монастиря м. Вільнюса.

Під час Урочистої Святої Літургії Архиєрею співслужили Преосвященніший Арунас Понішкайтіс, єпископ-помічник Вільнюського римо-католицького архиєпископа, провінційний радник о. Сергій Крутовський, ЧСВВ, настоятель Вільнюського монастиря о. Вінкентій Пелих, ЧСВВ, ігумен Дрогобицького монастиря о. Йосиф Кралька, ЧСВВ, котрий провів передсвяткові реколекції, диякон Петро Токач, а також інші священики, що разом з вірними прибули з України, Польщі, Білорусії, Словаччини.

У своєму пастирському слові Преосвященний Владика Василій звернув увагу на постать св. Священномученика Йосафата, який “свій духовний шлях розпочинав з цього храму і цього монастиря та став великим мучеником за єдність Церкви і народу”. На основі Євангелія про Доброго самарянина Екзарх Харківський застановився над сенсом людського життя, а це є любов до Бога і ближнього, прикладом якого був Священномученик Йосафат. “Любов до ближнього виявляється тоді, – зазначив проповідник, – коли ми готові проявити милосердя до людини, незважаючи на те, якої вона національності, якої вона релігії, як вона ставиться до нас – чи симпатизує нам, чи ворогує з нами!”

На завершення Владика Василій побажав, “щоби за прикладом св. Священномученика Йосафата, кожен у своєму житті виявляв любов до Господа Бога, дотримуючись Його Заповідей, і до ближнього, виявляючи милосердя до тих, хто є в потребі, щоби за Божою ласкою і Божою благодаттю кожен осягнув життя вічне у Царстві Небесному.

 

 

 

 

Джерело

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *