Великоднє послання Владики Василія, Екзарха Харківського

       Всечесним та преподобним отцям, преподобним сестрам, возлюбленим у Христі братам і сестрам

                                                                                                                  Христос Воскрес!

«Чому шукаєте живого між мертвими?

Його нема тут: Він воскрес.» Лк. 24, 5-6

IMG_5687Сьогодні сповнилися пророчі слова Ісуса, які він промовляв до учнів, коли ще був у Галилеї: «Син Чоловічий має бути виданий грішникам у руки, має бути розіп’ятий і третього дня воскреснути» (Лк. 24, 7). Учні не хотіли чути ті слова, вони не могли собі навіть уявити, що їхній Учитель, який стільки робить добра людям – оздоровлює будь-яку недугу, воскрешає померлих, п’ятьма хлібами насичує п’ять тисяч чоловік, окрім жінок і дітей, – буде розп’ятий і помре на хресті. Та ще незбагненнішим для них було його воскресіння. Тому Симон Петро заперечив Ісусові «та, взявши набік, заходився йому докоряти» (Лк. 8, 32). Тоді Христос різко скартав Петра: «Геть від мене, сатано! Бо гадаєш ти не про те, що Боже, лише про те, що людське» (Лк. 8, 33). Але саме учні були свідками, як Ісуса зрадили, як його схопили, як засудили на хресну смерть, дехто з них бачив, як його розп’яли, як він помер та мертве його тіло поклали у гріб. Як же важко було учням повірити, що Ісус воскрес!

Лише тоді, коли воскреслий Спаситель з’явився своїм учням у горниці, вони повірили і поклонились йому як Господеві. Саме тоді вони збагнули таємницю Божої любові, любові, яка жертвує своїм життям, яка не робить різниці між людьми, яка хоче огорнути кожну людину. «Бог бо так полюбив світ, що Сина свого Єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в нього, не загинув, а жив життям вічним» (Ів. 3, 16). Яке велике і милосердне серце має Отець, «бо не послав Бог у світ Сина, щоб світ засудити, лише ним – світ спасти» (Ів. 3, 17).

Дорогі в Христі, чи усвідомлюємо ми велич Божої любові? Чи віруємо ми у воскреслого Ісуса, який ціною свого життя спас та звільнив кожного з нас, даруючи життя вічне? Чи віруємо ми в Бога, який так любить нас?

Адже свято Воскресіння Христового – це свято Божої любові. Це свято Пасхи, коли Воскреслий Ісус переводить нас від смерті до життя, від рабства гріха до свободи в благодаті Божій, від самотності до сповненого щастям буття. Наша правдива віра у Воскреслого, люблячого та милосердного Ісуса виявляється у тому, наскільки ми любимо, наскільки ми милосердні у ставленні до наших ближніх, тому Господь закликає, щоб ми наслідували Небесного Отця: «Будьте милосердні, як і Отець ваш милосердний» (Лк. 6, 36).

У цей світлий пасхальний час все ж не можемо забути, скільки людей у світі і зокрема в Україні потребують вияву милосердя. Скільки сиріт і вдів множить щодня ця жорстока війна на Сході України, скільки страшного каліцтва. Скільки скорботних родин не розділять паску зі своїми рідними, що в нелюдських умовах перебувають у ворожому полоні. Люди вимушені залишити свої домівки в сплюндрованих селах і містах українського Донбасу. Вони потребують житла, а ще більше співчуття і любові. Сильні та мужні військові і волонтери, що, ризикуючи життям, захищають нашу Вітчизну, теж потребують нашого милосердя.  Безпритульні, безробітні, узалежнені – і вони наші ближні. Тому не будьмо байдужими, проявляймо християнське милосердя, «бо все, що ви зробили одному з братів моїх найменших – ви мені зробили» (Мт. 25, 40), – каже Христос.  А Господь винагородить наше чоловіколюбя благословенням у цьому житті і спадкоємством Царства Небесного у вічності.

Святіший Отець Папа Франциск проголосив цей 2016 рік Надзвичайним Ювілейним Роком Божого Милосердя. Тим Папа в особливий спосіб хоче звернути нашу увагу на те, що Бог нас любить. Він небайдужий до наших проблем і потреб, він близько, він поруч.

Сам Папа при кожній нагоді старається виявляти милосердя до потребуючих: біженців, ув’язнених, бездомних. «Просімо благодаті, – сказав він, – ніколи не втомлюватися черпати Отче милосердя та нести його у світ, просімо, щоб і ми самі були милосердними, аби повсюди поширювати силу Євангелія, щоб дописувати ті сторінки Євангелії, які не записав святий Іван».

Не будьмо й ми байдужими до тих, хто в потребі. Наскільки можемо, чинімо діла милосердя. Будьмо милосердні як Отець. Саме така діяльна любов свідчить про нашу віру в живого і воскреслого Ісуса нашого Господа і Спасителя, якому з Отцем і Святим Духом належить слава на віки. Амінь.

Христос Воскрес!

+ Василій

Екзарх Харківський

 

Дано в Харкові,

в день ісповідника Мартина Папи Римського

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *