У Патріаршому домі у Львові вручили дипломи медичним капеланам УГКЦ Австрійської освітньої програми для лікарняного душпастирства

unnamed__2__fc3f14 травня 2017 року в Патріаршому домі УГКЦ відбулося урочисте вручення дипломів Австрійської освітньої програми для лікарняного душпастирства медичним капеланам УГКЦ. Захід розпочався Архиєрейською Божественною Літургією в храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці, після цього лунали виступи викладачів.

Архиєрейську Божественну Літургію очолили: владика Василь (Тучапець), Екзарх Харківський УГКЦ, та владика Богдан (Манишин), Єпископ-помічник Стрийської єпархії УГКЦ.

У проповіді владика Василь пригадав, що Ісус Христос не тільки зціляв душевні рани, а й різні недуги людей. «Зокрема, згадаймо, коли Ісус був в Капернаумі і проповідував в будинку, то до нього принесли розслабленого його друзі… Вони розібрали дах будинку, де проповідував Христос, і опустили ноші до Нього. А що Він зробив? Христос, бачачи віру цього чоловіка, каже: «Прощаються тобі гріхи твої». Таким чином Христос вказує на джерело цієї важкої недуги. І, бачачи розкаяння серця цього чоловіка, Ісус прощає йому гріхи», – сказав проповідник.

20170504_121443

За словами єпископа, розглядаючи ці випадки з Євангелія, коли Христос зціляє, можна побачити, як Він дає певну модель, як потрібно служити хворим і недужим. «Найперше, це супровід. Потрібно підійти до людини і хоч б поспілкуватися з нею, зацікавитися нею, відчути те, що вона переживає», – додав він. А другим етапом є Слово Боже, яке дає Христос і яке приводить до віри в Бога і Його пізнання. Наступний етап – це Святі Таїнства. «Зокрема,  Христос через Таїнство Покаяння (сповідь) в особі священика дає благодать прощення гріхів, а через Таїнство Пресвятої Євхаристії людина єднається із Богом. Через Таїнство Оливопомазання Господь дає благодать зцілення для душі й тіла. Ця благодать дає силу перенести певну недугу. Через ці Таїнства Господь дає силу гідно пройти шлях терпіння і страждання та отримати спасіння», – пояснив владика Василь.

Звернувшись до учасників освітньої програми, проповідник сказав таке: «Ви пройшли цю освітню програму, де вас навчали багатьох методів і способів супроводу хворих в їх недузі. Нехай Слово Євангелія та ці знання допоможуть вам бути добрими душпастирями в служінні медичного капеланства. Нехай Господь благословить це ваше служіння і через вас шле щедро  свою Божественну благодать, яка зціляє душу й тіло людини».

За словами о. Руслана П’ясти, голови Комісії УГКЦ у справах охорони здоров’я,  УГКЦ здобула вісьмох медичних капеланів та одного лікаря, які будуть в подальшому використовувати свої знання в медичному капеланстві.

18198671_10154821144577772_6727280605408338937_n

Під час урочистої частини до присутніх звернулася через скап-зв’язок Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров’я. «Люди творять Церкву, так само люди творять медицину. Систему неможливо змінити не змінивши людей, і перший спосіб цього – освіта», – подякувала п. Уляна. «Вдячна вам за те, що навчаєте себе і людей поруч. Цей шлях непростий і довгий. Але він єдиний веде нас до омріяних результатів. Бажаю вам терпеливості. Бо без терпеливості не збудувати нового, не знайти спільної мови. Дякую, що не шукаєте легших шляхів і мислите десятиліттями, коли, скажімо, багато державних мужів не дивляться далі наступних виборів», – сказала високопосадовець.

Додамо, Центр медичного капеланства м. Зальцбург має багатолітній досвід ведення освітніх програм за міжнародним стандартом вишколу медичних капеланів CPE – Clinical Pastoral Education (англ.) KSA – Klinische Seelsorge-Ausbildung (нім.). Програма центру орієнтована на практичне застосування знань і вмінь насамперед у лікувальних установах. Особливістю пропонованої методології є навчання на основі власного життєвого та пасторального досвіду.

Навчання для медичних капеланів УГКЦ тривало з жовтня 2014 року до квітня 2017 року і містило шість блоків: три – в Австрії й три – в Україні. Випускники освітньої програми, серед них вісім священиків-медкапеланів УГКЦ з різних міст України та лікар, асистент кафедри паліативної та хоспісної медицини НМАПО м. Києва, будуть впроваджувати цю сертифіковану програму для наступних груп медичних капеланів в Україні.

Варто додати, що диплом отримав також священик Харківського Екзархату – отець-декан Олександр Дядя з м. Суми.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело:

http://news.ugcc.ua/news/u_patr%D1%96arshomu_dom%D1%96_u_lvov%D1%96_vruchili_diplomi_medichnim_kapelanam_ugkts_avstr%D1%96yskoi_osv%D1%96tnoi_programi_dlya_l%D1%96karnyanogo_dushpastirstva_79370.html

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *