Полтава: священики у телепередачі розповіли про в’язничне капеланство

18337466_1298618703540980_1574512974_n5 травня у Полтаві у студії телерадіокомпанії “Лтава” відбувся прямий ефір програми “Ранок на Лтаві”, у якій взяли участь полтавські тюремні капелани УГКЦ: отець Юрій Кролевський, настоятель Свято-Троїцького храму у м. Полтаві, та отець Максим Кролевський, священик храму МВС святого архистратига Михаїла, що у м. Полтаві.

У ході прямого ефіру говорили про в’язничне капеланство в Українській Греко-Католицькій Церкві, про міжконфесійні навчання для тюремних душпастирів (капеланів), які організовує Державна кримінально-виконавча служба, про співпрацю Церкви з державними пенітенціарними органами, про важливість душпастирського служіння у місцях позбавлення волі.

На початку розмови отець Максим коротко розповів про в’язничне капеланство в УГКЦ, про суть та зміст цього специфічного тюремного душпастирства, окресливши роль священнослужителя в установах виконання покарань.

За словами священика, тюремний капелан повинен надавати душпастирську опіку як для в’язнів, так і для працівників кримінально-виконавчої служби, а завдання в’язничного капелана подібне до завдання звичайного священика, який наслідує Ісуса Христа. «Завдання тюремного капелана є в тому, щоб допомогти людині усвідомити мету свого життя, – зауважив отець Максим Кролевський, – допомогти людині віднайти правдиві цінності та допомогти людині, навіть, у тих тяжких  обставинах залишитися людиною». 

На завершення прямого ефіру отець Юрій розповів про співпрацю Церкви та пенітенціарних державних структур. «Для того, щоб створити пенітенціарну державну структуру європейського зразка, потрібні тюремні капелани, які будуть міняти свідомість як в’язнів, так і працівників кримінально-виконавчої служби».
Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

Джерело: http://prison-pastoral.blogspot.com/2017/05/blog-post_93.html?m=1

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *