РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ владики ВАСИЛІЯ, Екзарха Харківського УГКЦ

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ
Преосвященного єпископа Кир ВАСИЛІЯ
Екзарха Харківського Української Греко – Католицької Церкви
Всечесним та преподобним отцям, преподобним сестрам,
возлюбленим у Христі братам і сестрам
Христос народився!
Славімо Його!
«Ось, діва матиме в утробі й породить сина,
і дадуть йому ім’я Еммануїл, що значить: З нами Бог.» (Мт. 1, 23)

Цю подію провістив пророк Ісая ще за 700 років перед народженням Христа, а євангелист Матей, розповідаючи про Різдво Спасителя, цитує це пророцтво і стверджує, що воно сповнилося.
Як здійснювався цей Божий задум? Пречиста Діва Марія разом із Йосифом Обручником, згідно наказу кесаря Августа, щоб переписати всю землю, ідуть до Вифлеєму, щоб там записатися. Марія була вагітна за дією Святого Духа, як благовістив їй архангел Гавриїл: «Дух Святий зійде на тебе й сила Всевишнього тебе отінить; тому й святе, що народиться, назветься Син Божий.» (Лк. 1, 35). «І от коли вони були там, настав їй час родити, і вона породила свого сина первородного, сповила його та поклала в ясла, бо не було їм місця в заїзді.» (Лк. 2, 6-7). Через те, що не знайшлося житла у місті, Марія та Йосиф змушені були зупинитись в полі, в стаєнці, там і народжує Марія. В таких скромних, убогих умовах, в холодну, темну ніч Син Божий приходить на світ. «Як сповнились вісім день, назвали його Ісус – ім’я, що надав був ангел, перше, ніж він зачався в лоні.» (Лк. 1, 21). В такий спосіб, за Божим провидінням, Ісус Христос прийняв людське тіло і народився від Діви Марії та замешкав між людьми – з нами Бог! Невимовна велич Божої любові! Син Божий стає Сином Чоловічим заради нас людей, заради нашого спасіння. З нами Бог, який прийшов у цей світ, щоб перемогти зло і дарувати спасіння, припинити ворожнечу і дарувати мир, звільнити від неволі і дарувати свободу. Тому ми з великою вдячністю та піднесенням прославляємо Різдво Христове!
Цього року святкуємо Різдво в обставинах воєнного стану. Пішов уже одинадцятий місяць, як росія порушила мир, розпочавши війну проти України, щоб підкорити і поневолити наш народ та загарбати нашу землю Але народ не злякався, а навпаки – об’єднався, в молитві просячи в Бога заступництва та сили, щоб протистояти окупантові. Народ об’єднав усі зусилля, щоб дати відсіч агресорові і відстояти свою самобутність, свою свободу, свою культуру і свою віру. Скільки горя і нещастя принесла ця війна! Скільки наших співвітчизників святкуватимуть цьогорічне Різдво, втративши свою домівку через обстріли, в холоді і голоді, без світла і тепла, втративши своїх рідних: батька чи матір, сина чи дочку, що загинули під час війни. Але Бог на стороні правди і справедливості – з нами Бог! І це дає нам надію, що Господь нас не залишить. Він – Бог правди, миру і життя. Тому з вірою в Христа Спасителя святкуймо це Різдво. Святкуймо духовно, перемагаючи зло, гріх і свої недоліки, здобуваючи добро, чесноти і Божу ласку, щоб Господь через свою благодать народився в нашому серці. Тоді Бог є з нами. Він – наша надія, він – наш Спаситель. Просімо новонародженого Ісуса, нашого Господа, щоб дав нам силу звільнити від загарбників нашу землю та дарував мир Україні.

Вітаю усіх вас зі світлим святом Різдва Христового!
Бажаю вам сильної віри і надії на Господа та Божого миру.

Христос народився!
Славімо Його!
+ Василій
Екзарх Харківський УГКЦ
Дано в Харкові,
в день св. великомучениці Анастасії

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *