Заява Харківського екзархату Української Греко- Католицької Церкви з приводу акту наруги над пам’яттю Блаженнішого Патріярха Йосифа Сліпого

17 лютого 2022 р. християнська спільнота України відзначала 130-річчя від дня народження патріярха Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ) Йосифа Сліпого (17 лютого 1892 р. – 7 вересня 1984 р.).

Блаженніший Йосиф Сліпий – один із найавторитетніших церковних і суспільних діячів минулого сторіччя. Він очолював УГКЦ в найбільш драматичну добу її існування (1944-1984), пережив дві світові війни, 18-річне ув’язнення, брав участь у Другому Ватиканському соборі й був вшанований титулом кардинала. Він назавжди увійшов у національну історію як сповідник віри й духовний лідер української народу.

Сумним епізодом ув’язнення Блаженнішого Патріярха було перебування в харківській пересильній тюрмі на вул. Малиновського 5. У пам’ять про цей епізод на будинку колишньої тюрми 2005 р. було встановлено й
освячено меморіяльну дошку, відновлену після знищення вандалами 2011 р. Однак у дні вшанування Патріярха Йосифа було вчинено акт вандалізму: меморіяльну дошку невідомі особи облили червоною фарбою. На подив, цього не зауважили працівники установи МВС, яка нині розміщується в будинку на вул. Малиновського 5. Тільки учасники наукової конференції, що проводилася Українським католицьким університетом і Колеґією Патріярха Мстислава, прийшовши покласти квіти до меморіяльної дошки 19 лютого, виявили заподіяну шкоду.
Харківський екзархат УГКЦ з болем сприйняв повідомлення про новий акт вандалізму, спрямований проти пам’яти сповідника віри, молитовного заступництва котрого ми так потребуємо нині. Ми розуміємо, що організаторам і учасникам антицерковної акції йшлося про вчинення провокації, здатної дестабілізувати суспільне життя. Але ми, згідно науки Господа нашого Ісуса Христа, молимося за всіх, хто свідомо чи несвідомо зазіхнув на пам’ять спочилого праведника: “Отче,відпусти їм, не знають бо, що роблять” (Лк. 23:34).
Закликаємо всіх вірних Харківського екзархату УГКЦ зберігати спокій, гідно протистояти провокаціям і зло перемагати добром. І сподіваємося, що покликані до цього працівники силових відомств зможуть притягти

до відповідальности винних у нарузі над меморіяльною дошкою Патріярха Йосифа та ефективніше запобігатимуть провокаціям, спрямованим проти християнських громад Харкова.

Єпископ Василій (Тучапець), екзарх Харківський

23 лютого 2022 р.

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *