Єпископи США здійснили в Україну візит єдності та солідарності

Американські католицькі єпископи на чолі з Президентом Єпископської Конференції США здійснили в Україну візит єдності та солідарності з українським народом.

20-23 червня 2015 року Україну відвідали з робочим візитом Архиєпископ Луїсвілля Джозеф Курц, Президент Американської Єпископської Конференції, Архиєпископ Чикаго Блейз Супіч, голова підкомітету допомоги Церкві у Східній і Центральній Європі АЄК, монсеньйор Браян Брансфілд, заступник генерального секретаря АЄК, д-р Деклан Мерфі, директор офісу допомоги Церкві у Східній і Центральній Європі АЄК, та д-р Стівен Колеккі, представник міжнародного офісу AЄK «Справедливість і мир».

Протягом 25 останніх років Католицька Церква США проводить збір коштів на підтримку Церков у Східній і Центральній Європі, зокрема й в Україні. Американська Церква фінансово долучається до багатьох соціально-релігійних проектів в Україні, наприклад сьогодні підтримує військових капеланів, які їздять у зону АТО.

Американські католицькі єпископи хотіли пересвідчитися, як живуть Церкви та їхні вірні в Україні, з котрими вони співпереживають.

Спершу американська католицька делегація відвідала Харків, де провела робочу зустріч із владикою Василем (Тучапцем), Екзархом Харківським УГКЦ, та о. Сергієм Ковалем, директором БО «Карітас-Харків», який поінформував гостей, яку Карітас надає допомогу потребуючим.

Також у Харкові єпископи США відвідали табір для тимчасово переміщених осіб, де вони мали змогу побачити людське горе, що сталося внаслідок війни на Донбасі.

Крім того, католицька делегація США зустрілася з владикою Степаном (Меньком), Донецьким екзархом УГКЦ, який описав, що пережила наша Церква і її вірні в Донецьку з початку війни і що відбувається зараз.

Гості відвівали каплицю УГКЦ у Харкові, яка служить кафедральним собором нашої Церкви в цьому місті. Тут вони помолилися і мали змогу поспілкуватися з вірними УГКЦ.

Неподалік Харкова у місті Люботин єпископи США відвідали каплицю УГЦК Архистратига Михаїла та поспілкувалися зі священичою родиною, яка опікується греко-католицькою громадою. Каплиця розташована в гаражі, оскільки сам храм ще будується…

22 червня американські католицькі єпископи відвідали військовий госпіталь у Львові, де поспілкувалися з пораненими військовими. Священик УГКЦ Степан Сус розповів про діяльність греко-католицьких військових капеланів і яку саме вони надають допомогу військовим.

Також у Львові гості ознайомилися з діяльністю комісій УГКЦ та провели робочі зустрічі з владикою Ігорем (Возьняком), Митрополитом Львівським УГКЦ, владикою Володимиром (Війтишиним), Митрополитом Івано-Франківським, владикою Богданом (Манишиним), Єпископом-помічником Стрийським, і владикою Михайлом (Бубнієм), Екзархом Одеським УГКЦ. Зокрема, Одеський екзарх розповів, що в Одесі греко-католицькій громаді місцева влада досі не виділила земельну ділянку під будівництво храму.

Крім того, у Львові американські єпископи відвідали Український католицький університет.

23 червня у Києві американська католицька делегація зустрілася з Прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком. Пізніше – з Надзвичайним і Повноважним послом США в Україні Джеффрі Пайєттом.

Представники Католицької Церкви США побували в Києві, у серці Революції гідності – на Майдані Незалежності, та пройшлися місцями розстрілу Небесної сотні вулицею Інститутською.

Після цього гості відвідали Київську Трьохсвятительську семінарію у Княжичах.

Наприкінці візиту американська католицька делегація зустрілася з Отцем і Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом та Архиєпископом-емеритом Блаженнішим Любомиром (Гузаром).

Джерело: http://news.ugcc.ua/video/yepiskopi_ssha_zd%D1%96ysnili_v_ukrainu_v%D1%96zit_iednost%D1%96_ta_sol%D1%96darnost%D1%96_74144.html

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *