Владика Василій відвідав Червоноградський монастир на Львівщині

9 грудня 2023 року, у празник Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії, у Червоноградському василіянському монастирі святого Юрія відбулось щорічне урочисте вшанування Кристинопільської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці. З цієї нагоди ікону виставляють посередині храму і протягом кількох днів перед нею відбуваються молитви та побожні чування.

У день свята Архиєрейську святу Літургію очолив владика Василій Тучапець, ЧСВВ, екзарх Харківського екзархату. В урочистій проповіді він наголосив, що у свято Непорочного Зачаття вірні зібрані навколо чудотворної ікони Пресвятої Богородиці. Її народження стало знаковим, оскільки її батьки були праведними, але бездітними. Часто інші їх принижували і зневажали, бо вважали, що бездітність є знаком, що Бог їх відкинув. Але Йоаким та Анна вірили і молилися, постарілися, і коли, здавалось, вже ніколи не зможуть мати дітей, у їхній старості Бог подарував їм дівчинку – Марію. Господь, ймовірно, спеціально відтягнув час, бо хотів показати свій особливий вибір. Бог благословив богоотців, бо народилася надзвичайна дитина, яка відіграла визначну роль і ділі спасіння людського роду.

Папа Пій ІХ проголосив Догму про Непорочне Зачаття, тобто про захоронення Марії від самого зачаття від первородного гріха, через заслуги Ісуса Христа. Господь приходить на світ, щоб звільнити людство від первородного та всіх гріхів. У нинішньому святі ми можемо бачити, що спільна молитва, скріплена вірністю Богові, досягає успіху. Вірити в Бога необхідно попри труднощі та перешкоди, приниження чи кпини. Марія перша, яка досконало слухала Слово Боже, тому вона – наша небесна заступниця.

Після Служби Божої владика привітав із святом отців Василіян і сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, які в день Непорочного Зачаття святкують своє патрональне свято, та всіх іменинниць.

Повідомили в Інформаційному відділі отців Василіян

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *