Великий піст – це час духовної праці та боротьби – Владика Василій у Сиропусну неділю

“Невипадково напередодні посту Церква згадує упадок Адама і вигнання його з раю, бо саме тоді він усвідомив, що вчинив. Нестриманість Адама, недотримання посту призвели до того, що ангели вивели його як недостойного перебувати разом з Богом”, – сказав Екзарх Харківський Владика Василій у Сиропусну неділю у Катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця.

Церква пригадує історію Адама, щоб кожен з нас оцінив стан свого життя, у якому душевному стані ми перебуваємо: чи ми живемо в гріху, чи в Божій благодаті. Адже піст є шляхом, коли ми згадуємо про страждання і смерть нашого Спасителя, Його прихід на землю, Його добровільні страждання і смерть, щоб спасти людину, щоб людині простити гріх, починаючи від Адама.

“Великий піст – це час духовної праці та боротьби. Христос закликає нас проводити піст щиро: “Коли постите, не будьте як лицеміри”. Часто ми зводимо піст до стриманості від їжі, від забав. Це є потрібним, корисним, але людині важливо звернути увагу на стан своєї душі, щоб стримуватись від гріха, від зла”, – зазначив Архиєрей.

Зовнішні речі в пості роблять нас дисциплінованими. Коли людина не може відмовитися від чогось малого, певної їжі, то як вона може відмовитися від гріха. Отож, важливо, щоб ми вели піст і тілесний, і духовний. “Святі Отці радять звернути увагу на той гріх, який нам найбільше докучає і почати працю над ним. Ціль посту – побачити свої гріхи, боротися з ними Божою благодаттю і здобули протилежну чесноту”, – додав Владика Василій.

Ціль посту – позбутися гріхів, здобувати скарби на небі, Божу благодать. З чого почати піст? “Сьогодні є Неділя прощення. Отож, ми просимо Бога, щоб Він простив нам. Але щоб отримати прощення, маємо простити кривдникам. Христос закликає нас боротися із злопам’ятністю, маємо просити в Бога благодаті прощення. Нехай це Слово Боже стане для нас дороговказом, як проводити піст, стримуючись тілесно і духовно, щоб з чистим серцем ми могли зустріти Воскресіння Христове”, – сказав Екзарх Харківський.

Пресслужба Харківського Екзархату УГКЦ

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *