Владика Василій у Другу неділю посту: “Ведучи піст тілесний – ведіть піст духовний: давайте милостиню, порвіть з гріхом, боріться з власною хіттю”

«Зцілення розслабленого – це велике чудо, яке Христос вчиняє не просто так. Знаково, що це чудо супроводжувала певна зміна мислення, яка сталася у ментальності людини. Чоловік, який був важко хворим, щиро повірив у силу Христа. Тож Син Божий побачив людську віру та промовив розслабленому: відпускаються тобі твої гріхи. Як бачимо, Христос першочергово звертає увагу не на тілесну недугу, а на стан душі, тим вказуючи: гріхи людські відбиваються на здоров’ї тіла.  Ісус показово перше оздоровляє душу чоловіка прощенням гріхів, а потім – тіло.

Дорогі в Христі! Період Великого посту – час зцілення нашого, час відпущення гріхів наших. Церква встановила піст, аби людина мала можливість отримати оздоровлення душі й тіла. І тому ми не маємо права бути легковажними у цім часі й шукати причин для уникнення духовного подвижництва, яке є можливим для кожного.

Ведучи піст тілесний – ведіть піст духовний: давайте милостиню убогим, порвіть союзи з гріхом, не давайте несправедливої угоди, боріться з власною хіттю… Саме пожадливість стала причиною втрати благодаті. Господь ще в Едемському саду дає заповідь стриманості, аби зберігати гармонію. Бо після первородного гріха тілесні пристрасті й бажання панують над розумом та людською душею. Тому Церква невипадково закликає нас до стриманості, яка є ліком, вона заохочує нас не легковажити з постом, а провадити його з радістю, бо він є часом перемоги над гріхом», – сказав Екзарх Харківській під час своєї проповіді .

У своїй проповіді Владика Василій також зазначив, що для осіб, які захищають свою Батьківщину від загарбника, мученицький подвиг в окопі вже є постом.

“Нехай кожен з нас: в тилу, на передовій, в окопі, під окупацією старається у силу обставин, проводити час, угодний Господеві, щоб укінці почути слова Христові: відпускаються тобі гріхи твої”, – підсумував єпископ.

Бр. Іларіон Паньків для пресслужби Харківського екзархату УГКЦ

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *