Священик з Полтави взяв участь у зустрічі референтів Бюро УГКЦ з питань екології

25 грудня 2014 року Божого в академічному приміщені Івано-Франківського Богословського Університету ім. св. Івана Золотоустого відбулась чергова зустріч єпархіальних та екзархальних референтів Бюро УГКЦ з питань екології, у якій також взяв участь священик з Полтави о. Максим Кролевський, екореферент Бюро УГКЦ з питань екології Харківського екзархату.
Зустріч розпочалась вступним словом д-ра Володимира Шеремети, керівника Бюро УГКЦ з питань екології, який привітав усіх екореферентів з успішним проведенням перших «Екологічних місій для порятунку створіння» та запросив о. Володимира Містермана, заступника керівника екологічної інституції і відповідального за проведення екомісій, підбити підсумки.
«40 проведених місій, під час яких було організовано понад 100 різних заходів – це гарний початок для написання нової сторінки під назвою “Екологічні місії для порятунку створіння”», – підкреслив о. Володимир.
Аналізуючи проведення екомісій в різних єпархіях та екзархатах УГКЦ, священик наголосив на тому, що після проведення перших таких місій по всій Україні можна стверджувати про те, що Екобюро знайшло свій дієвий спосіб реалізації загально-церковної стратегії 2020 «Жива парафія – місце зустрічі з Живим Христом». «Наші екологічні місії мають за основу стратегію самого Спасителя, який сам ішов шукати за тими, кого відкупив, у всі сфери життя та діяльності, не чекаючи, що хтось прийде у храм за Ним шукати», – наголосив захисник створіння.
Розбираючи кожну складову місій, а саме усі зустрічі, які мали місце в школах та інших навчальних закладах, в сільських, селищних чи міських радах та у храмах, духовний отець виокремив як вдалі моменти, так і ті, які стояли на перешкоді проведення екологічних місій.
Для того, щоби цілісніше зрозуміти плюси і мінуси проведення місій і з метою оптимізації їх проведення в 2015 році кожен референт мав можливість поділитись своїм першим досвідом, висловлюючи свої конкретні пропозиції та зауваження.
В другому блоці даної зустрічі до слова було запрошено диякона Петра Лащевського, референта з енергоефективності Бюро УГКЦ з питань екології, який розповів присутнім співпрацівникам про те, яким чином християнин в сучасному світі може здійснювати своє високе покликання «бути охоронцем Божого створіння – природи», дієво виявляючи любов до Бога та свого ближнього.
У доповіді було фахово висвітлено деякі конкретні можливості, доступні для пересічного громадянина, які дозволяють значно знизити негативне навантаження на природне довкілля без втрати комфорту. В особливий спосіб було представлено екологічні новинки, які дозволяють заощаджувати воду та енергоресурси.
В ході розповіді диякон Петро, оперуючи конкретними даними, показав, що питання енергоефективності для християнина – це дещо більше, ніж проста економія, ощадність і збереження природних ресурсів, тому що для віруючої людини – це виконання Божих заповідей.
Працівники і співпрацівники церковної екологічної інституції впевнені, що для того, щоби бути здатними ефективно проголошувати Слово Боже в сучасному світі і бути добрими співбудівничими Царства Небесного «вже тут і тепер», слід навчитися дивитись на світ очима самого Творця».
«Від екології душі до екології довкілля», – такою була основна тема перших екологічних реколекцій для єпархіальних референтів Бюро УГКЦ з питань екології та працівників державних природоохоронних структур, які відбулися 25-27 грудня 2014 року у реколекційно-відпочинковому центрі «Карітас-Спес», поблизу с. Яблуниця, Яремчанського р-ну, Івано-Франківської області.
Реколекції розпочалися Вечірнею, яку очолив преосвященний владика Михаїл (Колтун), голова Комітету з питань екології Синоду єпископів УГКЦ. У своєму слові до присутніх архиєрей наголосив, що довколишній світ – це «Божа колиска життя», і кожна людина покликана жити, любити та цінувати дар життя так, як це робить Творець. Єпископ-еколог зокрема застановився над особливістю покликання присутніх і закликав їх бути провісниками і свідками Доброї новини для всього створіння Божого.
Метою реколекцій було через контакт з Божим Словом і природою, у духовній атмосфері розважити над питанням взаємозв’язку християнської віри та відповідальності в особистому житті та при виконанні професійних екологічних обов’язків, для того, щоб більш ефективно виконувати своє покликання та служіння задля збереження Божого створіння – природи.
Отець Володимир Лось, реколектант, детальніше застановився над питанням унікальності та вибраності кожного, а також пов’язаних з цим привілеїв та обов’язків. Другою ключовою точкою була тема гріха та його руйнівних і деструктивних наслідків для людини і всього світу Божого. Також учасники реколекцій мали нагоду розважити над необхідністю та шляхами реалізації навернення до Бога, яке має свої екологічні складові.
Реколектант спробував пояснити природоохоронцям з точки зору богослов’я, що їх професійна діяльність не просто спосіб і можливість заробити собі на хліб насущний, а «покликання “бути вибраним”, коли Бог вкладає свої сили в людину в тій мірі, в якій вона може їх сприйняти від Творця і надалі діяти на користь створіння. Створіння очікує обраних – синів Божих, щоб земля могла стати життєдайною колискою».  Проповідник, звертаючись до запрошених, закликав їх  зберігати неповторність свого служіння, щоб мати силу використовувати Боже створіння за призначенням і як результат – бути в гармонії із природою.
Реколекції для єпархіальних референтів Екобюро – це час ще більшого духовного зросту, що дасть в майбутньому можливість «бути провісниками Нової Доброї Новини», як навчав єпископ-еколог владика Михаїл.
Проведений час на лоні природи став для працівників екологічних інституцій нагодою живого спілкування людей, які працюють в одноному напрямку – формування відповідального ставлення до Божого створіння – природи та підвищення екологічної свідомості у суспільстві.
Перші екореколекції стали також гарною нагодою для більш тісної співпраці працівників державних природоохоронних структур з Бюро УГКЦ з питань екології та його єпархіальними референтами у сфері збереження Божого створіння – природи на регіональному та всеукраїнському рівнях.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *