Відбулася перша піша проща у Харківському Екзархаті

З благословення Преосвященного владики Василія (Тучапця) 15-16 жовтня відбулася перша піша проща у Харківському Екзархаті. Організаторами прощі стали молодіжна спільнота «Квіти Слобожанщини» разом із с. Григорією Костів (головою катехитичної комісії екзархату). Шлях прочан пролягав від храму св. Миколая Чудотворця (м. Харків) до Свято-Покровського монастиря отців Василіян (смт. Покотилівка). Мета прощі – через заступництво Богородиці випросити у Бога мир, єдність та любов для України та українського народу.

В організації прощі допомагали о. Йосиф Щур, ЧСВВ, ігумен Свято-Покровського монастиря зі своєю спільнотою, парафіяни храму Св. Миколая (м. Харків) та Покрови Пресвятої Богородиці (смт. Покотилівка).

Проща розпочалась у суботу 15 жовтня Архиєрейською Літургією, яку очолив Преосвященніший Владика Василій. Після Богослужіння Архиєрей благословив прочан та разом з ними пройшов частину дороги через місто Харків.

У прощі взяли участь понад 80 осіб з різних куточків України: з м. Тернополя, м. Івано-Франківська, с. Крехова, що на Львівщині, м. Дніпра, з с. Деменки, що на Полтавщині, м. Люботина, смт. Вільча, с. Мерефи, с. Дергачі, с. Березівки, що на Харківщині та найбільше з м. Харкова та стм. Покотилівки, а також парафіяни храму Св. Димитрія УАПЦ м. Харкова. Наймолодшими учасниками були Мар’ян Любомир Сокорчук з м. Харкова (8 р.) та Табака Тарас з м. Люботина (9 р.), а найстаршим – Мефодій Храпко з м. Харкова (72 р.).

Під час прощі кожен учасник мав можливість приступити до Св. Тайни Сповіді або духовно поспілкуватися зі священиками, які були поряд, а це о. Ігор Табака, о. Сергій Коваль, о. диякон Андрій Насінник (Харківська область), о. Василь Улішак та о. Станіслав Б’ялковський (Полтавська область).

З молитвою на устах, співами християнських та патріотичних пісень паломники мандрували як вулицями Харкова, так і лісами, ланами та селами Харківщини.

По дорозі паломники відвідали Свято-Івано-Павлівський монастир сестер Св. Йосифа ОПДМ, де приклонилися до мощів Блаженних сестер Олімпії та Лаврентії, а також підкріпились смачною перекускою, яку приготувала місцева настоятелька с. Неоніла. За тих, хто втратив свої домівки, роботу, рідних, друзів усі молилися Молебень до Пресвятої Богородиці у мобільному містечку, де проживають вимушено переселені сім’ї.

Смачним обідом в казковому осінньому лісі прочан нагодувала харківська парафіянка п. Марія Храпко.

Близько вечора на порозі величного храму Покрови Пресвятої Богородиці Покотилівського монастиря з хлібом й сіллю та теплими словами привітання паломників зустріли протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні оо. Василіян о. Йоан Школик, ЧСВВ та настоятель монастиря ієрм. Йосиф Щур, ЧСВВ зі спільнотою і парафіянами.

Приклонившись до Чудотворної ікони паломники щиро дякували Пресвятої Богородиці за ласку доброї погоди та допомогу в подоланні нелегкого шляху.

Після Великої Вечірні з Литією, яку відслужив Преосвященний Владика Василій, розпочались нічні чування.

754913yr0x4hdzkc1112312 13 14 15 16unnamed_20b11

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *