Відбулася конференція для медичний капеланів УГКЦ

24 березня в УКУ відбулася конференція «Розвиток медичного капеланства в богословській думці та душпастирській практиці УГКЦ. Сучасний стан і перспективи розвитку», в якій, зокрема, взяли участь священики Харківського екзархату о. Роман Валявка та о. Олександр Дядя.

«Перед медичними капеланами у зв’язку із подіями в Україні постали численні виклики у сфері їхнього душпастирства, – заявив владика Богдан (Манишин), голова Координаційної ради з питань душпастирства в критичних ситуаціях УГКЦ. – Насамперед, медичні капелани повинні допомагати постраждалим та допомагати духовно реанімувати Українську армію. Крім усього, вони зобов’язані працювати з особами, які постраждали і понесли великі втрати від цієї війни, – додав Архиєрей.

Під час конференції о. Руслан П’яста, голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я зазначив, що «людське життя нині має умовну цінність. З одного боку, демократичний світ веде боротьбу за щоразу нові права людини, а з іншого – ті самі права, наприклад, ненародженої дитини, людини, яка вмирає, соціально не адаптованої особи – порушує. Ці питання не можуть залишатися поза увагою Церкви».

Додамо, що цього року Комісія відзначає 10 років свого існування. За цей час вдалося створити 12 Комісій у справах душпастирства охорони здоров’я в кожній єпархії та екзархаті УГКЦ. Сьогодні в УГКЦ душпастирює 123 медичних капелани. До того ж, цього року Комісія розпочала Міжнародну освітню програму для медкапеланів – душпастирську клінічну освіту (ДКО), яка розрахована на два роки навчання.

Джерело:http://news.ugcc.ua/news/ugkts_povinna_gotuvati_medichnih_kapelan%D1%96v_do_yak%D1%96snogo_dushpastirstva_v_medichnih_zakladah__o_ruslan_pyasta_73342.html

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *