ВЕЛИКОДНЄ ПОСЛАННЯ ВЛАДИКИ ВАСИЛІЯ, ЕКЗАРХА ХАРКІВСЬКОГО

ВЕЛИКОДНЄ ПОСЛАННЯ
преосвященного єпископа Кир Василія
Екзарха Харківського Української Греко – Католицької Церкви
Всечесним та преподобним отцям, преподобним братам і сестрам, возлюбленим у Христі братам та сестрам

Христос Воскрес!

«Христос Воскрес із мертвих, смертю смерть подолав
і тим, що в гробах життя дарував».
Тропар Пасхи
Сьогодні по всіх церквах лунає ця велична пісня. Народ по всій Україні та в цілому світі з великою радістю прославляє воскреслого Христа.
Христос Воскрес із мертвих! Ніхто неспроможний заперечити цю істину. Ісус заздалегідь готував своїх учнів до цієї події. Одного разу, коли вони проходили крізь Галилею, Христос навчав їх: «Що Син чоловічий буде виданий у руки людям, і вб’ють його, і вбитий, по трьох днях, воскресне» (Мр. 9, 31). Тоді апостоли ще не розуміли цих слів. Лише згодом збагнули, про що Він говорив. Сьогодні ми святкуємо сповнення цих слів. Христос Воістину Воскрес! Жодні людські зусилля не змогли перешкодити цьому. Первосвященики та фарисеї поставили сторожу біля гробу, в який поклали мертве тіло Ісуса. Привалили вхід до гробниці важким каменем, запечатавши його, щоб, мовляв, «часом не прийшли його учні та не вкрали його і не сказали людям: Він воскрес із мертвих! І буде ця остання омана гірша за першу» (Мт. 27, 64). Але, як розповідає євангелист Матей, на третій день «великий зчинився землетрус, – ангел бо Господній зійшов з неба, приступив, відкотив камінь і сів на нього. Зі страху перед ним сторожа затремтіла і стала, наче змертвіла.» (Мт. 28, 2,4). Жінки, які рано вранці прийшли, щоб намастити тіло Ісуса, почули від ангела: «Не бійтесь: знаю бо, що ви шукаєте Ісуса розп’ятого. Нема Його тут, бо Він воскрес, як ото сам прорік. Ходіть, гляньте на місце, де він лежав.» (Мт. 28, 5-6). Вони зі страхом і великою радістю «в поспіху залишили гробницю». По дорозі зустрів їх воскреслий Христос і сказав: «Радуйтеся! Ті підійшли й кинулися йому в ноги і вклонилися» (Мт. 28, 9). Саме воскресіння Ісуса є доказом правдивості нашої віри, на що вказав апостол Павло, пишучи до Коринтян: «Коли Христос не воскрес, то марна проповідь наша, то марна й віра ваша.» (І Кор. 15, 14). Христос Воістину Воскрес! Він правдивий Бог і силою Божою воскресив мертве тіло.
Смертю смерть подолав. Ісус добровільно пішов на страждання, дав себе розіп’ясти, помер на хресті, щоб віддати своє життя, як викуп за гріхи всіх людей. Апостол Павло вказує на причину смерті: «Де твоє, смерте, жало? Жало смерті – гріх.» (І Кор. 15, 55). Саме гріх привів людину до смерті. Христос своєю смертю переміг гріх і подолав смерть. Тому апостол далі каже: «Нехай же буде дяка Богові, який дає нам перемогу, через Господа нашого Ісуса Христа» (І Кор. 15 57).
І тим, що в гробах життя дарував. Воскреснувши з мертвих, Ісус як Бог зійшов до аду і звільнив всіх праведників, даруючи їм життя вічне, і багатьох воскресив. Про це свідчить євангелист Матей: «Багато тіл святих померлих устали, і, вийшовши з гробів по Його воскресінні, ввійшли у святе місто і багатьом з’явились» (Мт. 27, 52-53). Через жертву на хресті та славне воскресіння з мертвих Христос Господь переміг смерть, переміг гріх, переміг зло, і тим самим кардинально змінив долю людини, даючи їй любов, благодать та щасливе життя.
Також в житті кожного з нас може здійснитися воскресіння душі. Відбувається воно тоді, коли ми вмираємо для гріха і живемо для Бога. Коли ми через щире покаяння і Святу Сповідь звільняємося від гріха, а через Святе Причастя єднаємось з живим Христом, тоді Господь воскрешає нас до нового життя і змінює нас. Така зміна в нашій душі та особистому житті є запорукою позитивних змін у всьому суспільстві. Прославляючи Воскреслого Христа, змінімо своє життя, поступаймо чесно, справедливо і милосердно, поважаючи гідність і свободу іншої людини, тоді Господь поблагословить корисні зміни для добра нашого народу, які сприятимуть розвитку та розквіту нашої Батьківщини України. Амінь!
Бажаю всім Вам радісних та мирних Великодніх свят!

Христос Воскрес!

+Кир Василій

Дано в Харкові,
у Велику і Страсну Середу

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *