ВЕЛИКОДНЄ ПОСЛАННЯ ВЛАДИКИ ВАСИЛІЯ, ЕКЗАРХА ХАРКІВСЬКОГО

ВЕЛИКОДНЄ ПОСЛАННЯ
преосвященного єпископа Кир Василія
Екзарха Харківського Української Греко – Католицької Церкви

 

Всечесним та преподобним отцям, преподобним братам і сестрам,

возлюбленим у Христі братам та сестрам

Христос Воскрес!

«Того самого дня, першого в тижні, – а двері ж були замкнені там, де перебували учні,

увіходить Ісус, став посередині та й каже їм: «Мир вам!» (Ів. 20, 19)

Воскреснувши з мертвих, Христос з’являється своїм учням і промовляє слова: «Мир вам!». Ісус дарує учням благодать миру. Він знає душевний стан учнів і тому докоряє їм: «Чого стривожились? Чого ті сумніви постають у серцях ваших?» (Лк. 24, 38). Пізнавши Ісуса, учні зраділи, що Він живий. Повірили, що Він воскрес, що Він – Господь і Спаситель світу. Тоді душевний мир повернувся в їхні серця.

Воскресіння Ісуса – це тріумф перемоги. Воскресінням з мертвих Христос переміг смерть і дарував життя, переміг гріх і дарував благодать спасіння, переміг зло і дарував добро, переміг ворожнечу і дарував мир. Божественна благодать Христа Господа – це сила перемоги добра, життя і миру.

Протягом всього Великого Посту ми готувались до свята Воскресіння Господнього, готувались духовно, проводячи внутрішню боротьбу, щоб померти для гріха і всього злого та воскреснути до життя чеснот і добра. Коли ми ведемо таку боротьбу, то Господь нас підтримує своєю благодаттю і дає силу перемогти наші злі звички, пристрасті і гріхи. Без боротьби немає перемоги. Тому каже Христос, що «від нині Царство Небесне здобувається силою; і ті, що вживають силу, силоміць беруть його» (Мт. 11, 12). Ця благородна боротьба і зусилля приносять духовний результат: добрі думки, добрі бажання, добрі вчинки – діла милосердя і любові та внутрішній душевний мир – Божий мир. Цей мир Ісус подав учням, коли з’явився їм після воскресіння. Чи ми вели цю боротьбу? Чи прикладали зусилля? Чи ми перемогли з Божою допомогою? Чи наше серце сповнилося миром?

Цьогорічний Великий піст співпав з великим випробуванням нашого народу – початком війни, яку розпочав агресор через повномасштабне вторгнення в Україну. Весь наш народ став до боротьби із загарбником, відстоюючи правду, справедливість, свободу і добро. І Господь підтримує нас в цій боротьбі. Просімо у воскреслого Христа сили, щоб перемогти ворога-злочинця, і щоб Божий мир запанував у нашій землі, в нашому народі і в серці кожного з нас.

Вітаю всіх Вас із світлим святом Воскресіння Христового!

Христос Воскрес!

Воістину Воскрес!

+ Василій

Екзарх Харківський

Дано в Харкові,
у Велику і Страсну П’ятницю 2022 р. Б.

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *