Архиєреї УГКЦ освятили надмогильний пам’ятник владиці Миколаю (Сімкайлу)

23 травня у катедральному соборі Преображення Христового м. Коломиї творили молитовне поминання владики Миколая (Сімкайла). П’ять архиєреїв УГКЦ й близько сотні священиків Коломийсько-Чернівецької єпархії та Івано-Франківської архиєпархії співслужили Божественну Літургію з нагоди другої річниці упокоєння світлої пам’яті славного єпископа Миколая.

“Минуло два роки відтоді, як владика Миколай (Сімкайло) відійшов у вічність. Гуцульські трембіти, як ангельські труби, сумним плачем відспівали йому останню земну пісню. Однак, ми пам’ятаємо його милосердя і бажаємо, щоб пам’ять про його добрі справи жила завжди посеред нас. Саме тому вдячні люди поклали світлої пам’яті владиці Миколаю пам’ятник “Добрий Пастир “. Цей пам’ятник стане символом всіх милосердних діл вчинених покійним архиєреєм, а також нагадуванням для священиків, які повинні кожного дня готуватись до особистого вознесіння, а також приготовляти своїх вірних до зустрічі з Христом, щоб на останньому суді Ісус сказав нам слова: “ти був добрим пастирем і зберіг задаток, який тобі Я дав в день твоїх свячень “”, – так розпочав своє слово до присутніх на молитві владика Василій (Івасюк).

Єпарх Коломийсько-Чернівецький згадав знаменні справи свого попередника і його тернистий життєвий шлях, що пролягав через лихоліття підпілля і жорстокі переслідування. “Вісім років владика був добрим пастирем у нашій єпархії, але несподівана смерть зробила сиротами священиків, бо вони втратили духовного батька, вірні – свого архиєрея, “Карітас ” – милосердного самарянина, представники влади – свого порадника, а ми всі разом – жартівливу і життєрадісну людину. Всі добре пам’ятають, де був владика, там завжди було чути веселі розмови, жарти і сміх, а разом із тим велася активна праця “, – зазначив єпарх.

Івано-Франківський митрополит і архиєпископ кир Володимир (Війтишин) у співслужінні з владиками: кир Василієм (Івасюком), єпархом Коломийсько-Чернівецьким, кир Богданом (Дзюрахом), секретарем Синоду єпископів УГКЦ, кир Василієм (Тучапцем), екзархом Харківським, владикою-помічником Івано-Франківським кир Йосафатом (Мощичем), з численними священиками  очолили поминальну Літургію. На відправі був також присутній владика Коломийсько-Косівський УПЦ (КП) Юліан (Гатала).

Опісля спільної молитви всі присутні вирушили процесійною ходою до могили владики Миколая, де вже розміщений гранітний монумент із скульптурою Христа “Добрий Пастир”. Духовенство єпархії стверджує, що саме таке зображення монумента підкреслює особу архипастиря владики Миколая. Проект пам’ятника з рельєфом “Добрий Пастир” здійснив заслужений художник України Мирослав Ясінський. Автором пам’ятника став скульптор Роман Захарчук. Прилучився до праці над гранітним постаментом митець Михайло Шкраб’юк.

Архиєреї здійснили освячення пам’ятника. Опісля всіх було запрошено на виставку сакрального мистецтва з колекції владики Сімкайла, експозиція яких розміщена у Катедральному храмі.

Джерело: http://kyrios.org.ua/news/ugcc/16575-v-kolomiyi-osvjatili-jogo-nadmogilnij-pamjatnik-vladitsi-mikolaju-simkajlofoto.html

 

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *