У Харкові вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні (фото, відео)

Цього року четверта субота листопада, коли українці по всьому світі згадують жертв голодоморів, припала на початок Різдвяного посту. У Харкові заходи розпочалися з поминальних богослужінь. Зокрема, Свята Літургія та панахида за невинноубієнних були відслужені в Катедральному соборі святого Миколая та в Свято-Дмитрівському храмі. Опісля вірні та духовенство, Екзарх Харківський Владика Василій (Тучапець), Владика Ігор (Ісіченко) спільно помолилися за загиблими біля Хреста пам’яти жертв Голодомору, що розташований у Молодіжному парку міста Харкова (колишній міський цвинтар).

Наступним місцем вшанування став Меморіал жертвам голодоморів, який розташований на виїзді з Харкова у бік Дергачів. Також панахиду було відслужено біля місця поховання загиблих від голодомору 1932-33 рр. дітей (вул. Академіка Павлова).

У своєму слові Екзарх Харківський Владика Василій наголосив на єдності українського народу, адже жителі західної України, хоч не відчули на собі, що таке голодомор, все ж старалися допомагати вижити тим, хто його зазнав. Архиєрей відзначив старання Митрополита Андрея Шептицького, який намагався донести правду про голодомор керівникам європейських держав і просив у них допомоги для стражденних українців. “Сьогодні, коли українці різних куточків нашої землі моляться за жертв голодоморів, просимо у Господа, щоб Він простив загиблим їх гріхи та прийняв у Небесне Царство”, – додав Владика Василій.

Зазначимо, що під час Голодомору в Україні померли щонайменше 3,9 мільйона людей. Харківщина відноситься до тих терен, де загинуло найбільше людей. Майже 20 країн визнали голод в Україні 1932-33 років геноцидом української нації.

Пресслужба Харківського Екзархату

 

Фотографував Максим Чуприна

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *