У Полтаві відзначили внесок доньки воїна УПА у збереження підпільної Церкви

15 лютого на парафії Пресвятої Трійці УГКЦ у м. Полтава святкували не лише Стрітення Господнє, але й відзначили внесок однієї з парафіянок у збереження української Церкви у підпіллі.

Не так давно в Україні святкували вихід Української Греко-Католицької Церкви з підпілля. Починаючи з 1940-х років і аж до 1989 року українці, що належать до цієї конфесії, були змушені відвідувати свою Церкву підпільно, оскільки це загрожувало їм немилістю з боку радянської влади.

На сьогодні в Україні є багато свідків підпілля. Одна з них ― Катерина Якименко (Кам’янецька), донька воїна УПА та галичанка за походженням, ― живе у Полтаві. Минулого року її на честь 25-річчя виходу УГКЦ з підпілля нагородили грамотою Отців Василіян за «героїчне витривання у вірі в часи переслідування нашої Церкви».

Парафіяни з громади Пресвятої Трійці у Полтаві в особі о. Юрія Кролевського відзначили подячним листом та подарунком відданість пані Катерини Церкві та вірі, багаторічну жертовну працю та самовіддане служіння на парафії. Більшість образів у храмі Пресвятої Трійці вишиті руками пані Катерини. Вона виховала трьох доньок і 11 онуків, усі з яких є вірними греко-католицької Церкви.

В особі пані Катерини парафіяни УГКЦ у Полтаві висловлюють вдячність усім людям, які підтримували Церкву у часи червоного терору.

Катя Кролевська

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *