У молодіжному християнському таборі “CREDO” відбулися екологічні дні

10-11 серпня у молодіжному християнському таборі “CREDO” відбулися екологічні дні, які організували Бюро УГКЦ з питань екології та полтавська молодіжна спільнота “Українська молодь – Христові”

Ці дні в таборі  були присвячені темі екологічних роздумів про стан нашої планети та шляхи подолання згубного впливу людини на екосистему.

В процесі розкриття повної сутності цієї глобальної проблеми молодь перелічила основні чинники негативного впливу на навколишнє середовище та характер відображення цього впливу на життя та здоров’я людини.

В рамках екологічного пізнання стану природи молодь відвідала лиман Бердянська, де змогла побачити лікувальні грязі і, таким чином, зблизитись з природою.

Волонтери-медики пояснили користь лікувальних грязей для здоров’я людей та важливість збереження таких місць у чистому, недоторканому стані.

Під час концертної програми молодь виконала пісні на екологічну тематику, у яких, зокрема, наголосили на тому, що «…то твоя Земля,…то Україна,… стань для батька нормальним сином». У іншій пісні про тополю, калину і птаха порівняли з важливими речами у житті людини: долею, матір’ю і любов’ю, закликаючи ставитись до природи з шаною та допомагати їй. У заключній пісні молодь акцентувала увагу на важливості жити в гармонії з природою і помічати красу навколо.

Віталій Кондрацов в одній з екологічних доповідей розповів про те, що ми у своєму житті зустрічаємось з наслідками впливу людини на природу в усіх сферах нашої діяльності. Антропогенний вплив проявляється у стані навколишнього середовища і впливає на життя, здоров’я та самопочуття людей. Дуже багато екологічних проблем є актуальними для України, але хотілося б акцентувати увагу на таких:

використання води. Система очищення води в нашій країні потребує змін і оновлення, а якість води, яку подають споживачам, далека від фізіологічних показників питної води. Саме тому раціональне використання цього цінного ресурсу є дуже актуальним для людства в цілому і нашої країни зокрема. Потрібно розділити воду, яка подається споживачам на дві категорії: технічну – для побутових потреб та питну, яка відповідала б усім стандартам і подавалась окремим трубопроводом.

– вирубування лісів. Ця проблема для нашої країни є дуже актуальною. Щороку вирубуються сотні гектарів лісів, а нові насадження не здатні покрити і частину завданої шкоди. Саме тому в гірських районах дерева не затримують потрібної кількості вологи, знижується рівень ґрунтових вод.

сміттєзвалища. Надзвичайно велику частину території України займають відведені та стихійні сміттєзвалища, які забруднюють ґрунтові води, повітря, сільськогосподарські землі, становлять небезпеку обвалів, загорань та зміну складу організмів на клітинному рівні. Елементи побуту (пластик, акумулятори), які потрапляють у сміття, здатні розкладатися сотні років і принести шкоду не одному поколінню людей. Саме тому наше розуміння екологічних проблем здатне покращити якість життя теперішнього та майбутнього поколінь.

В рамках екологічної акції молодь обговорила ініціативу окремих людей з цілого світу, які проживають певний відрізок часу, мінімізуючи продукування собою сміття, роблять покупки, не використовуючи поліетиленових пакетів та іншої тари, яка несе шкоду природі. Кожного дня ці свідомі жителі планети Земля діляться своїми пропозиціями, спостереженнями і досягненнями в соціальних мережах. Крім того, вони втілюють ідеї про повторне застосування речей у своєму побуті. Молодь активно підтримала дану ініціативу, зголосившись започаткувати такий досвід серед своїх рідних та друзів.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Джерело

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *