Владика Василій (Тучапець) взяв участь у Міжнародній науковій конференції, приуроченій до 400-ліття Василіанського чину святого Йосафата

14 вересня Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав очолив Архиєрейську Божественну Літургію в архикатедральному соборі Святого Юра у Львові. У спільній молитві взяв участь також Екзарх Харківський владика Василій. Цією урочистою Літургією розпочалася Міжнародна наукова конференція з нагоди 400-ліття Василіанського чину святого Йосафата, яка завершиться 17 вересня.

«Цією урочистою Божественною Літургією розпочинаємо ще одну справу: даємо початок Міжнародній  науковій конференції, яка повинна відкрити перед нами історію Василіанського чину. Були часи, і тепер вони є, коли цю історію в нас хотіли вкрасти, аби ми не знали ані свого початку, ані своєї історії; аби ми не розуміли, ким ми є, яким є наше завдання і до якої мети ми покликані», – зауважив Предстоятель УГКЦ.

Наприкінці проповіді Глава УГКЦ подякував науковцям, які привезли на цю конференцію плід своєї праці, що «здобувався годинами вивчення архівних документів у різних країнах світу». «Дякую Духові Святому, який у вашій праці перетворився на дух справжнього і чесного дослідника та історика», – сказав Блаженніший Святослав.

Додамо, що захід відбувається з ініціативи Василіанського чину святого Йосафата у співпраці із Українським католицьким університетом під патронатом Глави і Отця УГКЦ Блаженнішого Святослава за підтримки Львівської міської ради.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *