У Харкові вшанували пам’ять жертв Голодоморів в Україні

27 листопада у Харкові вшанували пам’ять жертв Голодоморів і політичних репресій.
Вранці було відправлено заупокійні богослужіння в катедральному Свято-Миколаївському соборі, Свято-Дмитрівському храмі, Свято-Покровському Покотилівському василіянському монастирі. Опівдні представники церковної спільноти Харківського екзархату  поклали квіти до меморіялу жертв Голодомору на окружній трасі. Було відспівано «Вічную пам’ять» невинно загиблим. Звідти учасники меморіяльної акції вирушили на старий харківський цвинтар («Молодіжний парк»), де було відправлено панахиду біля першого в Україні Хреста пам’яти жертвам Голодомору 1932-1933 рр., встановленому 1989 р. Очолив панахиду архиєпископ Ігор Ісіченко, йому співслужили о. Віталій Зубак та о. Йосиф Щур, ЧСВВ.
Перед початком панахиди до присутніх звернувся владика Ігор, після панахиди – о. Йосиф, які закликали не лише пам’ятати жертв голодоморів в Україні, але й молитися за них.
Завершилося поминання жертв геноциду української нації біля відновлених на початку ХХІ ст. поховань жертв Голодомору 1932-1933 рр. на салтівському цвинтарі (вул. Академіка Павлова 127/129). Владика Ігор Ісіченко, о. Йосиф Щур і о. Віталій Зубак відправили панахиду. До могил було покладено квіти.
Фоторепортаж про меморіяльну акцію, який підготував Віталій Липинський, розміщено за адресою: https://photos.google.com/share/AF1QipPmfowRda2Eu7Q3Afd__TyDwibPOVl2QZnCXi9k48w_Kn4stY2e1tKMMRyBX-Gn0g?key=aVJwV1UzZUxpSlNzZkJzVTBwWC1ZMFUtMXlxR09B

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *