У Харківському Екзархаті відкрито нові катехитичні школи

В Харківському Екзархаті розвивають свою діяльність п’ять катехитичних шкіл, троє з яких вже зареєстровано офіційно та мають своїх покровителів. Зазначимо, що першою, 6 жовтня 2019 року, була зареєстрована Катехитична школа імені Митрополита Андрея Шептицького при парафії Архистратига Михаїла міста Люботина. Другою – 13 жовтня того ж року було зареєтровано Катехитичну школу імені Св. Василія Великого при парафії Покрови Пресвятої Богородиці Покотилівського монастиря отців Василіян. Третя Катехитична школа імені святого Йосифа Обручника Пречистої Діви Марії була відкрита цими днями, а саме 27 жовтня, при Харківському Катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця.

Кожна школа налічує різну кількість учнів, але старається охопити не лише дітей, а також молодь і дорослих.

Додамо, що при Катедральному соборі щонеділі, після богослужіння займаються діти різних вікових категорій: дошкільнята, діти, які готуються до Першої Сповіді та Урочистого Святого Причастя та діти, які вже приступали до Першої Сповіді, а також відбуваються катехитичні зустрічі з дорослими. Щосуботи, у катехитичному класі проходять зустрічі з молоддю.

Варто додати, що Харківський Екзархат досить молодий і налічує лише 23 парафії та 19 священнослужителів. Преосвященний Владика Василій Екзарх Харківський пріоритетним завданням в пасторальній діяльності ставить катехизацію дітей, молоді, дорослих, тому парафії з кожним роком мають можливість зростати і духовно, і чисельно.

Зазначимо, що у більшості парафій священникам допомагають катехити, а їх в екзархаті 20 осіб, які, окрім навчання, щороку проводяться літні табори “Веселі канікули з Богом”, завдяки яким налагоджується співпраця з дітьми та їх батьками. Зростає також кількість дітей, які відвідують катехитичні зустрічі.

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *