У Біликах на Полтавщині освячено храм Святого пророка Іллі

У неділю 1 серпня у смт. Білики Полтавської області було освячено храм Святого пророка Іллі. Чин освячення звершив Владика Василій, Екзарх Харківський.

У святковому богослужінні Архиєрею співслужили священники Харківського Екзархату, у спільній молитві взяли участь богопосвячені особи, парафіяни храму та гості. Літургійним співом супроводжували богослужіння семінаристи Київської Трьохсвятительської Духовної Семінарії, прислуговували семінаристи Львівської та Київської Семінарій.

Для Харківського Екзархату це особлива подія, адже вперше на цих теренах збудовано та освячено храм УГКЦ.

“Храм – це місце особливої таїнственної присутності Бога серед нас, це дім молитви”, – сказав Владика Василій, зазначаючи, що храм освячено на честь великого пророка Іллі, що є для усіх нас прикладом віри і довіри до Бога. “Дякуємо Богові за дар, що маємо величний храм, і нехай кожен з нас укріпиться у вірі, щоб ми зростали у святості за заступництвом святого пророка Іллі”, – додав Архиєрей.

Опісля богослужіння відбувся чин освячення води та вручено подяки і нагороди. Зокрема, декретами Екзарха Харківського, пароха храму о. Романа Валявку піднесено до гідності проієрея з правом носити золотий хрест.

“Наша парафія заснована у 1998 році. Вона була першої парафією УГКЦ в Полтавській області, – розповідає о. Роман. – У 2006 році я прийшов сюди служити, тож спочатку богослужіння здійснювались у житловому будинку, потім – в адаптованій каплиці. Два роки вже молимося в церкві, дякую Богові, що вдалося її збудувати та освятити”.

Більше фото

Пресслужба Харківського Екзархату

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *