У Біликах добудовують найбільший на Полтавщині греко-католицький храм

У селищі міського типу Білики (Кобеляцький район) тривають завершальні роботи над будівництвом храму святого пророка Іллі, що належить місцевій греко-католицькій громаді.

Станом на нинішній момент це найбільша греко-католицька церква на Полтавщині.

Храм пророка Іллі однокупольний. В його основі лежить прямокутник. Але з заходу він має суттєво видовжений притвор, а зі сходу – вівтарну частину у формі апсиди. Внаслідок цього храм справляє враження хрестоподібного.

Тривалий час релігійним потребам громади служила облаштована з вагончика каплиця. Але навіть її встановлення спершу було непростим завданням. На початку 2000-х греко-католицька громада селища Білики зустрічала протидію з боку місцевих проросійськи налаштованих депутатів та чиновників.

Поки що каплиця продовжує стояти поблизу храму. З часом її демонтують.

Наразі основні зовнішні та внутрішні роботи виконані. Нещодавно у храмі встановили двері: фасадні, бічні з північної та південної сторін, а також невеликі двері до південної ризниці.

Також цими днями у храмі розпочали монтувати паникадило.

До числа необхідних зовнішніх робіт входить підняття рівня ґрунту навколо церкви, адже внаслідок рельєфних особливостей храмова територія навесні часто затоплюється.

Курує процесом будівництва церкви та облаштування території настоятель парафії отець Роман Валявка.

Храм знаходить у центрі селища, неподалік залізничного переїзду.

Джерело

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *