Синкели соціального служіння усіх єпархій та екзархатів УГКЦ в Україні провели онлайн-нараду, щоб послужити людям, які потерпіли від повені

Відповідаючи на заклик Блаженнішого Святослава, у суботу 27 червня голова Відділу соціального служіння УГКЦ владика Василій Тучапець зібрав на онлайн-нараду синкелів соціального служіння усіх єпархій та екзархатів УГКЦ в Україні.

Отці-синкели Івано-Франківської митрополії, яка найбільше постраждала від повені, розповіли про стан справ, зазначивши, що за попередніми оцінками близько 6-8 тисяч домів були затоплені водою. Серед нагальних потреб: питна вода, їжа, гумові чоботи, білизна та одяг, покривала. Свою підтримку та готовність допомогти висловили представники інших єпархій.

В ході розмови було зазначено, що допомога церковними інституціями вже надається. Зокрема ініціативна група на чолі з економом Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, з благословення владики-митрополита Василя Семенюка, передала допомогу потерпілим своєї архиєпархії в Монастириському районі, а також на Коломийщині. Вантажним транспортом було передано великі партії води «Зарваницька». Як зазначив отець-економ Володимир Фірман: «Оскільки внаслідок паводку криниці були підтоплені, що стало причиною непридатності води для споживання жителями затоплених сіл, то найдоречніше допомогти тим, чого також і маємо подостатку – джерельною водою».

Єпархіальні благодійні фонди «Карітас Івано-Франківськ» та «Карітас Коломия» вже активно включилися в процес надання допомоги: передано воду, одяг, миючі засоби, продукти. Єпископ Коломийської єпархії УГКЦ Василь Івасюк, разом з представниками Карітасу Коломиї та о. Володимиром Фірманом, відвідали смт. Ланчин та передали 50 продуктових наборів, миючі та санітарні засоби від P&G, 50 блоків питної води і багато одягу постраждалим родинам. До допомоги доєднуються парафіяльні харитативні осередки містечок і сіл митрополії. Так у смт. Вижниця на Буковині парафіяльна спільнота надала допомогу організувавши харчування особового складу загону МНС.

На завершення зустрічі владика Василій Тучапець подякував усім за жертовну готовність до служіння та допомоги потерпілим і повідомив, що для реалізації звернення Блаженнішого Святослава в єпархіях пройдуть збірки грошової допомоги, а також будуть збиратися кошти під опікою Патріаршої курії УГКЦ. Він звернувся до отців-синкелів з проханням заохочувати людей допомогти потребуючим, а зокрема звернутися до підприємців з проханням допомогти водою, продуктами та іншими  засобами.

Допомога Церкви найбільш постраждалим від руйнівної повені продовжується.

Департамент інформації УГКЦ

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *