Священики Харківського Екзархату спільно відсвяткували Воскресіння Христове

2 травня, у Світлий Четвер, священики Харківського Екзархату зібралися на спільні Воскресні Богослужіння у Катедральному соборі св. Миколая у м. Харкові. Воскресну Утреню та Архиєрейську Св. Літургію очолив Преосвященний Владика Василій. “У цей Світлий Тиждень ми продовжуємо святкувати і прославляти Воскресіння нашого Спасителя і Господа. В особливий спосіб пережили це Воскресіння та усі події, які передували Воскресінню, учні Христові – апостоли. Адже вони були тими, які бачили, як Ісуса ув’язнили, як Його несправедливо засудили на смерть, як Його вели на розп’яття, як Його розп’яли, як Його поклали до гробу і поставили сторожу, щоби ніхто не вкрав мертве тіло Ісуса. Вони все це бачили, знали і все це також пережили. Але вони були і тими, які побачили порожній гріб, в якому вже не було тіла Христового. Вони були тими, яким з’явився Воскреслий і живий Христос, і вони також побачили і стали свідками світлого Воскресіння нашого Господа”, – сказав Архиєрей.

Владика Василій зазначив, що в діяннях Апостолів написано, з якою великою ревністю апостоли проповідують про Воскреслого Христа, який Воскрес, який спас людину, з якою ревністю вони проповідували цю благовість спасіння, що каже Євангелист Лука, коли почули цю проповідь апостола Павла, три тисячі людей повірили, охрестилися і прийняли Св. Духа. Таким чином апостоли стали свідками великої Божої дії в спасінні людини. Вони бачили і свідчили про живого й Воскреслого Христа.

“В сьогоднішній день цього світлого тижня я в особливий спосіб вітаю священиків нашого Екзархату, які з різних парафій, з Харківської, Полтавської та Сумської областей прибули на цю спільну нашу пасхальну зустріч. Бажаю вам також бути тими, які бачили Христа і свідчать про Нього в своєму житті, свідчать своїм словом, своїм життям та своєю молитвою, щоб, як каже Христос, щоби ви були тими, які бачили і свідчили, і щоби через це свідчення багато людей, повірили в Христа і отримали вічне життя і благодать спасіння”, – додав Екзарх Харківський.

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *