Стараннями благодійників та волонтерів УГКЦ в Ізюмі відкрили дитячий бібліотечний хаб

У день свята Преображення Господнього в Ізюмі відкрили відремонтований дитячий бібліотечний хаб, перший на деокупованих територіях Харківської області.

Гроші на ремонт зібрав у себе вдома клоун Марко Пімпа (Марко Родарі) – Людина року 2023 в Італії. Ремонт здійснювався стараннями організації “Єдність та Сила”, стіни розписав художник Дмитро Шудренко.

Варто додати, що координацію проєкта здійснювали Ольга Бондар-Різниченко, Юрій Хідзик (ГО «Доброчинець») з харківської Свято-Дмитрівської парафії УГКЦ, Мирослава Пузанова (проєкт «Культурне Відродження”).

Що ж передувало відкриттю дитячого літературного хабу в Ізюмі? У травні 2022 року в Харків приїхала делегація італійських волонтерів на запрошення Свято-Миколаївської церкви УГКЦ. Вони з владикою Василем, сестрою Олексією завітали до Свято-Дмитрівської церкви УГКЦ, де познайомитися, зокрема, і з діяльністю хаба ГО «Доброчинець». Серед гостей був Марко Родарі. На прощання він спитав, чи міг би приїхати побавити дітей, показати їм фокуси, аби вони хоч би трохи пораділи, посміхнулися…  І у серпні Марко повідомив, що скоро буде. Приїхав через півмісяця, якраз, коли Ізюм звільнили. Біля будинку культури волонтери “Доброчинця” роздавали людям харчі та гігієнічні набори, а клоун Пімпа зібрав біля себе дітвору й показував їм фокуси.

Після вересня 2022-го, Марко був ще у січні й у лютому 2023-го. І кожного разу бував із своїми шоу в Ізюмі, з крайнім виступом в ізюмській міській центральній бібліотеці. Тоді й з’явилася мрія про відновлення поруч дитячої бібліотеки.

Мрії через півроку збулися. І все через палке бажання їх втілити. Не заради себе – для дітей, які читатимуть тут книжки, вчитимуться малювати, грати на музичних інструментах. Монахині з харківського монастиря погодилися співпрацювати тут з ізюмськими дітьми: сестра Дарія як психолог, а сестра Олексія як вчителька італійської.
За матеріалами Ольги Різниченко

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *