Різдвяне послання Владики Василія, Екзарха Харківського

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

преосвященного єпископа Кир Василія

Екзарха Харківського Української Греко – Католицької Церкви

Всечесним та преподобним отцям, преподобним сестрам, возлюбленим у Христі

братам і сестрам

Христос народився!  Славімо Його!

 «Ось діва зачала, і породить сина, і даcть йому ім’я Еммануїл» (Іс. 7, 14)

Пророк Ісая ще понад 700 років перед Христом промовив ці пророчі та важкозрозумілі слова. Як діва може зачати і народити сина? Та ще й не просто сина, а Еммануїла – Бога, що є з нами? А пророк Міхей передбачив, де він має народитися: «ти ж Вифлеєме – Евфрато, занадто малий єси, щоб бути між тисячами Юди. З тебе вийде мені той, хто має бути володарем в Ізраїлі; його походження із давніх-давен, з днів споконвічних». (Міх. 5, 1) У Вифлеємі народиться це незвичайне Дитя, що має бути володарем в Ізраїлі. Пророк також вказує на його походження, що Він – споконвічний. Як може народитися людина, яка вже існує перед віками? Якщо аналізувати ці тексти з точки зору людської логіки, то вони повні суперечностей. Старозавітні пророки, натхненні Духом, передбачили, що відбудеться народження дитини досі небувале, незбагненне, яке перевершує людські можливості та сили. Це дивне народження опише св. Апостол і Євангелист Іван Богослов так: «Слово стало тілом і оселилося між нами». (Ів. 1, 14)

Сьогодні ми святкуємо цю подію, здійснення давніх пророцтв, яка відбулася понад дві тисячі років тому – прихід Месії, народження Ісуса Христа, втілення Божого Сина. Згадуємо незбагненне Таїнство, як Бог став людиною. Чому так принижує себе Господь? Щоб виявити свою безмежну любов до людини, спасти її і дарувати їй вічне щастя. Тому, згідно Божого Провидіння, звершується це невимовне Таїнство: за дією Святого Духа Діва Марія зачала і народила Сина, Спасителя світу. Сьогодні ми, згадуючи цю подію, прославляємо Різдво Ісуса і виявляємо нашу віру в Нього, як споконвічного Бога та поклоняємося Йому, як нашому Господу і Спасителю. Саме від віри в Ісуса Христа та хрещення в Його ім’я залежить спасіння людини. Тому Христос звертається до своїх учнів апостолів: «Дана мені всяка влада на небі і на землі. Ідіть, отже, і зробіть учнями всі народи: хрестячи їх в ім’я Отця, Сина і Святого Духа. Хто увірує і охреститься, той спасеться; а хто не увірує, той буде осуджений». (Мт. 28, 18-19; Мр. 16, 16).

Отож, сьогодні дякуймо Богові за цей найдорожчий скарб – дар віри. Зміцнюймо її та розвиваймо через молитву, читання Слова Божого та життя згідно з тим Словом. Також передаваймо віру молодому поколінню, дітям та онукам, ділімося тим даром з тими, хто його ще не прийняв, щоб ширилася Христова віра в нашому народі, щоби єдиними устами та єдиним серцем наш народ прославляв народження Ісуса, Спасителя світу та віддавав честь і поклін єдиному в Тройці Богові Отцеві, Синові і Святому Духові. Амінь.

 

Христос народився!  Славімо Його!

 

+ Василій

Екзарх Харківський

Дано в Харкові,

в день св. великомучениці Анастасії

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *