Різдвяне послання Владики Василія, Екзарха Харківського

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ
Преосвященного єпископа Кир Василія
Екзарха Харківського Української Греко – Католицької Церкви
Всечесним та преподобним отцям, преподобним сестрам,
возлюбленим у Христі братам і сестрам
Христос народився! Славімо Його!
Споконвіку було Слово, і з Богом було Слово, і Слово було Бог.
І Слово стало тілом, і оселилося між нами.
Ів. 1, 1, 14

З великою радістю святкуємо народження Божого Сина Ісуса Христа. Ця подія змінила весь світ та започаткувала нову еру в історії людства – еру спасіння людини. Вона виявляє велике Боже милосердя. Бог стає людиною – незбагненна Божа таємниця. Видається, що це є неможливим, але це неможливе стає можливим завдяки любові Бога. Бог Отець посилає свого Сина Єдинородного у світ, щоб спасти людину. Незбагненне диво чинить Божа любов. Про це говорить апостол Іван, розпочинаючи своє Євангеліє: «На початку було Слово, і Слово було в Бога, і Слово було Бог.» (Ів. 1, 1). Слово – це Син Божий, який народжений від Отця перед всіма віками, який не має ні початку, ані кінця і є вічним, який є у Бога і який є Богом та рівним Отцеві. Далі апостол каже: «Ним постало все, і ніщо, що постало, не постало без нього.» (Ів. 1, 3). Словом «Бог на початку створив небо і землю» (Бут. 1, 1), Сином Божим Бог створим весь видимий і невидимий світ. Тоді євангелист продовжує: «І Слово стало тілом і оселилося між нами, і ми славу Його бачили – славу Єдинородного від Отця» (Ів. 1, 14). Апостол говорить про неймовірну річ: Син Божий приймає тіло, Бог стає людиною. О незбагненна велич Божої любові! Бог сходить на землю і стає людиною заради того, щоб спасти людину. Тільки любов – Божа любов здатна на такий вчинок. Саме сьогодні ми згадуємо цю подію, яка сталася 2020 років тому. Коли Предвічний та Єдинородний Син Божий, єдиносущий з Отцем, завдяки величній Божій любові, дії Святого Духа та святості Пречистої Діви Марії, народжується як дитина. Сталося це за правління Кесаря Августа, який наказав переписати всю Вселенну. Про це розповідає євангелист Лука, кажучи: «Пішов також і Йосиф з Галилеї з міста Назарету в Юдею, в місто Давида, що зветься Вифлеєм, щоб записатися з Марією, зарученою своєю, що була вагітна» (Лк. 2, 4-5). Ще перед тим ангел Господній з’явився Йосифові уві сні, щоб розвіяти його сумніви, мовивши: «Йосифе, сину Давида, не бійсь узяти Марію, твою жінку, бо те, що в ній зачалось, походить від Святого Духа». (Мт. 1, 20). У Вифлеємі Йосиф не знайшов місця у будинку, тому змушені були піти в поле і заночувати в стаєнці. Євангелист Лука каже: «І от, коли вони були там, настав їй час родити, і вона породила свого сина первородного, сповила його та поклала в ясла, бо не було їм місця в заїзді.» (Лк. 2, 6-7). Господь знову вражає нас своєю жертовністю. В убогій стаєнці, без жодних умов для життя народжується Син Божий. Були у цьому полі пастухи, які вночі стерегли свої отари, їм з’явився ангел і сказав: «Не бійтесь, бо я звіщаю вам велику радість, що буде радістю всього народу. Сьогодні народився вам у місті Давидовім Спаситель, він же Христос Господь.» (Лк. 2, 10-11). Саме ці пастухи були першими, які побачили народжене дитятко – Спасителя світу Ісуса Христа.

Згадуючи цю подію, ми також радіємо і колядками та піснями прославляємо Новонародженого. Ми віримо в Ісуса Христа як нашого Спасителя і Господа, через те ми називаємося християнами. Що означає бути християнином? Бути учнем Христа! А Ісус каже: «По тому пізнають усі, що ви Мої учні, як будете мати любов між собою» (Ів. 13, 35). Отож, саме любов є невід’ємною чеснотою кожного християнина. Найперше – це любов до Бога, любити Його «всім серцем своїм і всією душею своєю, і всією силою своєю, і всім своїм розумом» (Лк. 10, 27). Ця любов виражається через нашу молитву, через прийняття Святих Тайн, а особливо, Покаяння та Пресвятої Євхаристії – Святого Причастя та через дотримання Божих Заповідей. Це також любов до ближнього, щоб любити його, як себе самого. Вона виражається через доброзичливе ставлення до інших, через взаємодопомогу, підтримку, повагу, розуміння, милосердя. Це також любов до своєї Батьківщини України. Все робити для її всебічного розвитку і розквіту.
Вітаю усіх вас із світлим святом Різдва Христового!
Бажаю всім бути добрими християнами, зростати у вірі, надії та любові! І нехай Новонароджений Спаситель зішле мир нашій Батьківщині Україні!

Христос народився! Славімо Його!

+ Василій
Екзарх Харківський
Дано в Харкові,
в день св. великомучениці Анастасії

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *