Різдвяна коляда у Полтаві

7 січня парафіяни храму Пресвятої Трійці  у м. Полтава уже шостий рік поспіль відвідують з вертепом та різдвяними колядками полтавські помешкання своїх вірних, щоб принести людям радість, святковий настрій та зробити їх свідками народження Месії – Спасителя світу, принести звістку про народження Божої дитини.

Такий вертеп — це синтез традицій Західної та Східної України. У гурті зазвичай присутні священики, діти та молодь, дорослі, а навіть старші люди. Колядники носять зі собою одну-дві зірки. Вертеп не має конкретного сценарію, проте у ньому є певні ролі — пастушки, ангели, звіздарі.

“Хочеться, щоб слова небесної радості, наша дзвінка, українська, різдвяна та святкова коляда, – ділиться п. Ірина Верига, учасниця святкового дійства, – завітала до кожної домівки, до усіх добрих людей, які приймають новонародженого Спасителя”.

Цьогоріч у мандрівній виставі вулицями Полтави взяли участь семеро дітей (незважаючи на морозну погоду) і дванадцять дорослих осіб. Тривали відвідини вертепу десять годин, а пересувалися його учасники трьома автомобілями.

Щороку зібрані з коляди кошти полтавчани використовували для потребуючих людей нашого часу, зокрема для воїнів АТО, для переселенців зі зони бойових дій та на сиротинець у Кобеляцькому районі. Цьогорічні гроші теж підуть на благодійність.

Прес-служба парафії Пресвятої Тройці м. Полтави

Джерело: http://ugcc.poltava.ua/index.php/zhyttia-parafii/310-rizdviana-koliada-u-poltavi

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *