Протидія алкогольної узалежненості на Сумщині

На базі обласного наркологічного диспансеру працюватиме консультаційно-просвітницький центр для роботи з узалежненими та їх родинами. Презентація центру відбулася 16 травня в обласному прес-клубі.

Ініціатором створення такого центру виступила комісія Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства охорони здоров’я. За словами голови патріаршої комісії отця Андрія Логіна, це перший центр, який діятиме на території Східної України.

«Основна мета закладу – проведення духовно-просвітницької роботи із залежними від алкоголю та членами їх родин. Ми прагнемо переконати людей у шкідливості непоміркованого вживання алкоголю, сприяти вихованню відповідального ставлення до власного здоров’я та надати оздоровчо-реабілітаційну допомогу», – наголосив Андрій Логін.

Як підкреслив начальник управління охорони здоров’я Сергій Бутенко, питання алкогольної та наркологічної залежності потребує комплексного підходу. «Цю важливу медико-соціальну проблему неможливо вирішити за один день. Лише спільними зусиллями владних структур, медичних закладів, громадських та релігійних організацій потрібно досягати бажаних результатів», – переконаний Сергій Бутенко.

За даними головного лікаря обласного наркодиспансеру Олексія Крупка, на обліку лікувального закладу перебуває 25 тисяч наркозалежних осіб та більше 17 тисяч пацієнтів, які зловживають алкогольними напоями. Наразі близько 200 пацієнтів отримують замісну підтримуючу терапію.

Центр, за словами його керівника отця Аристарха, працюватиме поки що двічі на тиждень з 9:00 до 18.00. Допомогу пацієнтам надаватимуть священнослужителі та психологи.

Джерело.

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *