Передріздвяні реколекції на парафії св.Миколая Чудотворця м.Харкова

 

З 14 по 16 грудня 2018 р. на парафії св..Миколая Чудотворця в  м.Харкові проходили передріздвяні духовні науки (реколекції), які провадив о.Іван Шуфлад.

Передріздвяні реколекції – це особливий час духовного приготування до свята Різдва Христового. Під час чотирьох духовних наук проповідник звертав увагу присутніх на окремі теми духовного життя християнина.

В першій духовній науці о.Іван зосередив увагу вірян на темі гріховності.Парафіяни разом з реколектантом обговорювали проблеми сучасних християн і як люди впадають в тяжкі гріхи.

Також була зачеплена тема святості, прийшли до висновку що святі також були грішниками (отець надав багато прикладів) але відміна святих від грішників полягає в тому, що святі визнавали свої гріхи і перепросили Бога.

Під час зустрічі із спільнотою – Матері в молитві реколекційна наука базувалась на темі – Совісті.

Совість – як голос Божий в душі людини. Господь до нас говорить через нашу совість; є совість здорова та хвора…

Є чотири типи хворої совісті:

фарисейська  – це роблення всього на показ;

скрупульозна совість – бачити зло, там, де його нема;

совість мертва – коли людина робить тяжкий гріх та ображає Бога.

широка совість – коли людина ображає Бога своїми гріхами і не поправляється з гріхів;

питання до мене – яка совість є в мене???

О.Іван розповів як правильно сповідатись, і заохочував часто приступати до св. Тайни сповіді.

Підчас  зустріч з молодіжною спільнотою “КВІТИ СЛОБОЖАНЩИНИ” ми з  о.Іваном  роздумували над такими питаннями: як я себе бачу за 10 років? Відповіді були різні…

Який на вашу думку один найголовніший предмет в школі? З цього питання вийшла жвава дискусія між досконалим знанням рідної мови (бо незнання рідної мови то ганьба, прийшли до спільноїдумки) та іноземної (англійської),  адже мова –  це спосіб комунікації, і з власним досвідом молодь починає усвідомлювати,  що незнання англійської різко зменшує твої шанси отримати високооплачувану омріяну роботу.

А також о.Іван розказав про правила дорожнього руху в житті, для християн .Це є Божі заповіді які практикуючий християнин має знати не тількі “по порядку”. Також отець молодим людям порадив хоча б раз на тиждень читати катезизм католицької церкви і роздумувати над ним, робити іспит  сумління кожного дня, а також робити висновки,-  що гарного я зробив за день а, що погане і застановитися  та випрвити помилку в день майбутній.

В недільній духовній науці отець привітав парафіян,  які чисельно прибули в кафедральний собор на Архиєрейську Святу Літургію, яку очолив Екзарх Харківський Владика Василь ( Тучапець). Тема проповіді була про сім’ю, на яку в 21-му столітті найбільше нападає нечистий дух. Отець порадив сім’ям частіше мати спільні вечері, спільний відпочинок і також спільну роботу по господарству. Отець порадив батькам власним прикладом виховувати дітей, не сваритися, допомагати другим половинкам прибрати зі сто столу, мити посуд і таке подібне. Також важливим є діалог у сім’ях, через який багато сімей виходило та виходить з кризи, почути ближнього.

Але найголовніше на думку отця Івана – це говорити своїм дітяма слова похвали, а діти батькам – “Я ВАС ЛЮБЛЮ”,  бо ми українці є скупі на похвалу..

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *